Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért gyűlölik az...

Az emberek miért gyűlölik az otakukat? Bevallom, én is gyűjtök ezt-azt (főleg mangákat), bár nem vagyok megszállott. A megszállottakat pedig elsősorban viccesnek tartom.

Figyelt kérdés
2016. márc. 23. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell általánosítani. Én pl. nem gyűlölöm őket, van jobb dolgom is. Mindenki azt gyűjt, amit akar. Szerintem sokaknak inkább azzal van baja, ha valakiről már másról sem lehet beszélgetni. Aki rózsaszín ködön keresztül látja Japánt, főleg ha divatból. Én ismerek egy japán családot. A feleség az én húgom. Megkérdeztem a sógort, hogy mi a véleménye erről a témáról. Japánban sem mindenki van oda az olyan emberekért, akiknek az élete a mangáról, animéról szól leginkább. Egyedül azt becsülik benne, hogy milyen kitartó, hosszú ideig tud koncentrálni valamire. És a gazdaságot is fellendítik a sok vásárlással. A sógorom pl. nem is érti miért hiszik azt sokan, hogy az anime valóság. Az igazi Japánnak nem sok köze van ahhoz.
2016. márc. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert elég sok idegesítő, életképtelen ember van köztük.
2016. márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az otaku nem csak anime-mangarajongót jelent. Persze, nyugaton főleg azt, de Japánban kicsit máshogy van. És az otakukat ott sem szeretik igazán, mert a többség életképtelen fiatal, aki nem dolgozik, nem jár iskolába, otthon ül, és a szülei tartják el.

Persze ilyen nem csak Japánban van, hallottam olyan (magyar) egyetemistáról, aki szintén hasonló életmódot folytat, azzal a különbséggel, hogy nem otthon, hanem a kollégiumban lakik. Bejár ugyan órákra, de rendre megbukik mindenből, mert csak a rajongásának él (nem animéket néz, de tök mindegy).

Én kedvelem az animéket, a rajzfilmeket és könyv-, valamint rajzeszköz-gyűjtő vagyok. De pont az ilyen emberek gondolkoztatnak el, hogy lehet normálisan rajongani valamiért, nem kell, hogy egész életedet egy szobában éld le.


Ja, és igen, egy csomóan tényleg azt hiszik, hogy az élet olyan, mint az animékben.

2016. márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!