Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miről szól a Florian Geyer dal?

Miről szól a Florian Geyer dal?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=o26VG4aY2Sw&bpctr=1454256763


Le tudná nekem valaki fordítani? A szavakat nagyjából értem,de miről énekelkenk?

Mi a piros kakas ? miért vonulnak vissza megverten?


A dalt a Waffen SS-nek írták vagy már korábban is létezett és ők választották maguknak?


Ha rossz helyen teszem fel a kérdést bocsánat.



2016. jan. 31. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
2016. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amúgy plusz infó: [link]


A vörös kakasban meg nem vagyok biztos, de szerintem ez, hogy "vöröslő kakas száll a kolostor tetejére" arra utal, hogy felgyújtották. De még egyszer mondom, ez csak tipp.

2016. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nahát, ez nagyon érdekes. Az egyes a Bunkócska (Dubinuska), nyilván semmi köze Geyer Flóriánhoz, hanem a kettes... nem is rémlik, mikor lepődtem meg utoljára ennyire. Az olyan vén csatalovak, mint én is, egy egészen másfajta Geyer Flórián dalát tanultak.


A Földön ember élte kezdetén,

nem volt akkor gazda és szegény, seh, haj, hahó...

[link]

Gyanítom, nem ez lehetett az eredeti, mert a kérdező linkjére nekem azt írta ki a youtube, hogy a tartalmat durvának ítélte...

2016. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

bocs: gazdag és szegény

(gazda nyilván akkor is volt:)

2016. jan. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, én is most hirtelen amikor kerestem a magyar verziót ezt a kommunista átiratot találtam, de valójában a német az eredeti. Sok ilyen dal van, amit átírtak a saját szájízük szerint.
2016. jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor amit linkeltem az az eredeti szöveg?


Lehet tudni mikor írták?


A vöröslő kakasról nekem is templom,kolostor felgyújtása jut eszembe. Találtam egy videót amin képeket vágnak be a szöveghez és ehhez pont egy ilyen került. Olvastam a wikipédián Florian Geyert és azt írják,hogy nagyon katolikus ellenes volt. Az SS meg vallás ellenes és hát gondoltam akkor az égő tetőt,a tüzet, a felgyújtást jelentheti.


Mi az a kyrieleis ??


Amit a második linkelt!!!! meg a saját némettudásommal már egész érthető .

köszönöm

2016. jan. 31. 19:47
 8/8 A kérdező kommentje:

tudnátok több ilyet küldeni nekem?

SS marschiert in Feindesland - ennek is most találtam meg két változatát.

2016. jan. 31. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!