Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Könyvet szeretnék írni de nem...

Isadbl kérdése:

Könyvet szeretnék írni de nem tudom h miről szóljon! Nincs esetleg valakinek valami jó ötlete?

Figyelt kérdés

2015. nov. 19. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
A nemiszervek önálló életre kelnek és kolóniát alapítanak a Holdon.
2015. nov. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Nekem van egy nagyon jó ötletem. Majd szólok ha kijött a könyvem.
2015. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért szeretnél könyvet írni? Mi motivál, ha nincs egy elképzelésed a történetről? Egyáltalán semmi? Műfaj, kor, bonyodalom? Vagy egy karakter élete, fejlődése?

Vagy azt reméled, kapsz pár tanácsot, mi érdekelné az olvasóközönséget? Ezzel az a gond, hogy ha őket érdekli, de téged nem, akkor veszett fejsze nyele. Ugyanis még ha érdekel is, óhatatlanul belekerülsz olyan mellékszálakba, amelyek számodra a dögunalom szintjén vannak, de a történet egésze szempontjából fontos kidolgozni azokat is. Mondjuk egy egyszálas ponyva kalandregénynél ennek kisebb a kockázata. De ha már eleve olyan történetbe kezdtél bele, ami nem a te világod? Az írás jobbára művészet, és a művészet nem a megélhetést szolgálja (a megélhetés szolgálja a művészetet, legalábbis ami a szükséges eszközök költségét illeti). Ha meg tudsz élni az írásból, az egy bónusz, nagy mázlifaktor, de nem rajtad áll.

Vagy csak motoszkál benned a vágy, hogy alkotnál valamit? Írd be a Google-ba, hogy könyvírás, regényírás, szépírás, fogsz találni pár cikket, ami adhat némi támpontot, persze kész receptet nem.

2015. nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2015. nov. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, amíg nincs semmilyen elképzelésed, egy kósza cselekményszálad, vagy egy műfaji meghatározás, addig hanyagold ezt az írás dolgot. Persze értem én, hogy elég menő lenne írónak lenni, de szerinted a már úgymond befutott íróknak/írónőknek is megmondta más, hogy miről írjon, mert nem volt saját elképzelésük?

Egyébként vannak ilyen írópalántáknak szánt könyvek, első körben olvasgasd azokat.

2015. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!