A rock zene kedvelői?

Figyelt kérdés

Akik kedvelik a rock zenét,ők is lehetnek leszbikusak,melegek,biszexuálisak?

Édesanyám azt mondta,hogy nem mivel "nem igy gondolkodnak"

a másság náluk nem elterjedt.Persze,tudom,hogy bàrki lehet meleg attól,hogy rock zenét kedvel.A kérdést azért tettem fel,mert megakarom mutatni Èdesanyámnak a válaszokat,mert rajtam csak kuncog.:)Köszi a válaszokat


2015. szept. 24. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, akik szeretik a rockot lehetnek melegek, viszont a rocker gondolkodáshoz, életstílushoz ez már nem fér oda. Így a rockerek (ritka kivétellel) nem melegek, viszont attól a melegek még lehetnek rock kedvelők.
2015. szept. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyíltan meleg évfolyamtársam hosszú hajú rocker volt, rocker ruhákban (bőr és egyéb fekete), fantasztikus (az én szememben, mert én is rocker vagyok) csizmákban járt gimibe. Volt barátja, meghívta sulis programra is.


És jöjjenek a tipikus válaszok, a híresek rocksztárok: a Judas Priest énekese, Rob Halford; Freddie Mercury (bár vita van arról, ő biszex volt-e, nőtől kapta el az AIDS-et állítólag, de minimum biszex volt); Elton John dallamos rock zene művelőjének ítéljük? Mick Jagger és David Bowie egymásba voltak szerelmesek, szexeltek sokszor, Mick Jagger elismerte az életrajzi könyvében, de nyílt titok volt. Nem zenész, de zenekedvelő: a Beatles menedszere, Brian Epstein meleg volt. Öngyilkos lett, 1 nappala halála után vezették be, hogy többé nem bűncselekmény a homszexualitás Angliában. Őt a Beatles-tagok több alkalommal megvédték. Egyszer kikényszerítették pl., hogy valaki levélben kérjen tőle bocsánatot. Az R.E.M. énekese biszex, passzív/aktív szerepet is kedveli, interjúban mondta. És ott vannak a kissé gyanúsak: a Manic Street Preachers walesi alternatív rock/punk banda egyes tagjai (Richie James Edwards, Nicky Wire rendszeresen öltöztek nőnek, megcsókolták egymást). A rock zenében a '70-es években egyes bandák ugyan nem voltak melegek, de rájátszottak erre, ettől glam rock a glam rock: keres rá a The Sweet együttesre vagy Marc Bolanre, vagy a Twisted Sisterre, vagy Michael Monroe-ra a Hanoi Rocksból (fiatalon). Steven Tyler is nagyon feminin, de nem állítja senki (tudtommal), hogy meleg. Adam Lambert jelenleg a Queen énekese, akkor nevezhetjük rock zenésznek? Egyesek Cseh Tamásról is pletykálnak. És van egy gitáros valami nagyon kemény rock zenekarban, akinek nem jut eszembe a neve.


Azért mondtam híres példákat, mert Gipsz Jakabot úgysem ismered. Leszbik is lehetnek, gondolom, pl. Joan Jettre mondják, de őt molesztálta a menedzsere, szóval ezt nem állítom biztosan. A 4Non Blondes is leszbikből áll, de csak 1 dalukat ismerem, nem tudom, leszbik-e.


Az minden esetre igaz, hogy nagyon sok rocker támogatja a melegek házasságát és gyerek-örökbefogadását. Pl. Jon Bon Jovi nagyon támogatja (főleg mert a régi dalszerzőtársuk meleg, és Jon kiállt értük, hogy gyerekük lehessen, a Livin on a prayr eredetileg a meleg fószerről szól, csak Jon átírta, hogy rockos legyen), ő a demokrata pártnak megengedte, hogy akármelyik Bon jovi-dalt engedély nélkül felhasználják megkérdezésük nélkül bármikor, viszont beperelte ugyanezért a republikánsokat. Ugyanakkor elvből nem politizál színpadon mert "a republikánusok is vesznek lemezeket", ahogy mondta. Brian May, a Queen gitárosa nyílt levelet írt a honlapján, hogy az újságírók ne merjék MIKA lányos külsejét bántani, és csak a zenét értékeljék. A Queen amúgy azt jelenti, hogy transzvesztita az angol szlengben, ezért ez a banda neve. És biztos még rengeteg példát fel lehetne sorolni. Remélem, segítettem. Majd meséld el, anyukád mit szólt hozzá.


Ja, és kihagytam a legegyszerűbb dolgot: én és a legjobb barátnőm is rockerek vagyunk, egyikünk se homoszexuális, de mindketten támogatjuk a melegek jogait, nekem van is egy meleg pár barátom. És egyik fiúbarátom, aki Marilyn Manson rajongója, szintén azt mondta, vannak meleg barátai, és azt ugyan nem mondta, támogatja-e a jogaikat, de nagyon nyíltan szokott ehhez hozzászólni.

2015. szept. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Így a rockerek (ritka kivétellel) nem melegek, viszont attól a melegek még lehetnek rock kedvelők.

"


Mi a különbség? Amúgy nem értek egyet.

2015. szept. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"nem tudom, leszbik-e."


Mármint nem tudom, rockerek-e bocsi.

2015. szept. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy vagonnyi meleg rockzenész van. Meg a rock és metálzene is annyiféle mint égen a csillag.
2015. szept. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"Mi a különbség?" Ezt így nem nagyon lehet elmagyarázni, aki rocker az tudja, mi a különbség aközött ha valaki rocker/metalhead, divatrocker, vagy csak rock zene kedvelő (aki mondjuk más zenei stílust követ/kedvel leginkább de hallgat mellette rockot is)
2015. szept. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én rocker vagyok, de szerintem aki divatrocker, az nem hallagat rockot, max. úgy öltözik. Onnantól, hogy rockot hallgat, mindegy, minek nevezzük, az elnevezés a kérdező szempontjából nem releváns, neki a lényeg, hogy az illető mondjuk 90%-ban rockot hallgat, és ha az illető meleg, akkor meleg és rockot hallgat. De értem, mire gondolsz, hogy valaki teljesen benne van ebben a hangulatban stb., de erre mondtam a fenti példát, az ismerősömet, aki meleg volt, és teljesen rocker.
2015. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A rockerek és a metálosok jellemzően toleráns, nyílt, remek arcok, bőven akad közöttük mindenféle szerzet. Gondolj bele, a rock még manapság még extrémnek számít a társadalom szemében, miért is lennénk konzervatívak bármilyen téren?
2015. szept. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát amúgy éppen hogy rohadtul jellemző rockereknél is a konzervativizmus, még zenei téren is. Nézz csak meg egy rock vagy metál zenei portál, ahol kritikákat, koncertbeszámolókat írnak. Akkora sznobizmus meg kőkori felfogásban tobozódás van, hogy az nem igaz. Meg akkor nem is beszéltünk még olyan rockzenei irányzatokról, amik direktben kötődnek szélsőséges eszmékhez, na ők sem épp toleránsak.
2015. szept. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2-esvagyok. Szerintem mindenkinek igaza van. Nyilván a Queen-rajongó nem ugyanolyan, mint aki valami "öljünk meg mindenkit" stílusú zenét hallagat. Az irányzatok meg mára oylanok, hogy néha a tagok se tudják milyen az. Pl. a skinheadek eredetileg nem előítéletesek (lásd.: SHARP - skinheads against racial akármicsoa - nem tudom a kirekesztés szót angolul), és ők boneheadeknek csúfolják a rasszista skinheadeket. Ez csak egy példa volt.
2015. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!