Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez a kérdés az örökös elégedet...

Ez a kérdés az örökös elégedetlenkedőknek szól. Vélemények?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést már rég felakartam tenni, de most eljött az ideje :)Szóval...Miért csesztetitek azokat az embereket akik nem rögtön a google-ba, vagy könyvekbe keresik a választ? Talán ez az oldal nem pont erre való? Szerintem erre lett kitalálva, de ha ennyi embernek nem tetszik,nyugodtan be is lehetne szüntetni. Egyébként meg miért jobb az nektek, ha valaki több ideig keresgeti a választ, minthogy ide ír, és ha valaki tudja akkor rögtön tud válaszolni? Na ne mondjátok már, hogy ti bármibe is a hosszabb és nehezebb utat választanátok!
2010. márc. 12. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert itt könnyű kérdezni, viszont van úgy, hogy nehéz válaszolni. Van, hogy csak 2-3 oldalban lehet leírni a teljes választ. Hagy ne gépeljek má egész nap. Ez tipikusan az az eset, amikor valaki nem a véleményemet kérdezi, hanem valami lexikális dolgot. És ez az oldal pont az ilyen kérdésekre jó, mint amit most feltettél. Erre nem írhatom azt, hogy nézd meg ezt is a googleban.
2010. márc. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez azért nem igaz mert vannak különböző témák, ahol nem csak ilyenfajta kérdéseket lehet feltenni. És egyébként egy-két szavas választ igénylő kérdésekre is szoktak ilyet írni.
2010. márc. 12. 13:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert akinek az értelmi szintje nem ér el addig, hogy önállóan használja a google-t, hogy megoldja a saját problémáját, az mit csinál a való életben, ha meg kell valamit oldalni? Szalad anyuhoz-apuhoz vagy mi? Mert ez azért már mutat valamit.

Plusz én már sírógörcsöt tudok kapni azoktól a sok, ostoba, sekélyes 14-15-16 évesektől, akikbe annyi igény szorult a műveltség iránt, mint egy hanygaköpet és naponta rinyálnak, hogy jajj hol van ennek meg annak az olvasónaplója, az elemzése, a tartalma? És nem képesek gondolkodni és kigooglezni maguknak. Ez már szánalmas. Tudod már se főiskolán, se a munkahelyen nem fogja fogni senki a kezüket, hogy jaj szegényke, ezt így csináld, azt úgy csináld. A nem önálló ember magától gyakorlatilag életképtelen, igenis valamilyen szinten legyen mindenki önálló!

2010. márc. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem egész pontosan az zavar, mikor mindenféle gyerekek felpakolják a házijukat, hogy oldjuk meg helyettük. Tököm fogd meg a könyvet, nyisd ki, tanuld meg ami benne van és oldd meg magad. A dolgozatra, felvételire, érettségire már nem megyünk veled, hogy az is megoldjuk. Ha Nem jössz rá magadtól, holnap az iskolában odamész a tanárnénihez, akit azért fizetnek, hogy ha kell 81× elmagyarázza neked és kész.
2010. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Most nézd meg a kérdéseket, aztán tedd fel újra a kérdést.

Vegyük ezt pl: Hol van kisállat kereskedés Székesfehérváron? Google 10 mp alatt kiadná a keresést. Vagy pl a kérdés, hogy mit jelent a kapcsolat nélküli munka? Ugyanaz a helyzet. Szóval ők miért nem képesek használni a Google-t, ahelyett, hogy elveszik a helyet olyan kérdésektől, amire tényleg csak itt lehetne választ adni? Jönne egy normális kérdés, de mellette jön még 20 olyan, hogy "hol lehet óvszert venni?", vagy "mi az az internet?", ezzel lenyomva a normális kérdést.

Szóval aki lusta, az megérdemli, hogy arcon nyomják egy "Google a barátod!" kijelentéssel.

2010. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Most ezzel azt akarjátok mondani, hogy nincs is szükség erre az oldalra?!

Aki ráér, itt kérdez...

2010. márc. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben van igazad. Mikor valaki azt kérdezi, hogy "Ki volt xy", írjunk róla egy kisebb életrajzot, akkor annak igenis jó válasz a google. Viszont sokan már hobbiból is minden kérdésre azt válaszolják, hogy "miért nem keresed meg inkább?"
2010. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pl


Petőfi Sándorról mindent?

kérdés

sokkal egyszerűbb lenne google ban és wikipédia az első találat

2010. márc. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

14.44essel teljesen egyetértek. Nagyon dühítő, mikor a rendes, tényleg problémás kérdéseket olyanok nyomják le, kb. 10perc alatt, amik lexikális kérdések, a googleban meg lehetne találni fél perc alatt.


Nekem is volt már olyan, hogy kiírtam egy kérdést, és pár perc múlva már nem is látszott, az ilyen "felesleges" kérdésektől. Ennél már csak az rosszabb, mikor olyan kérdések tüntetik el, hogy "Mekkora a bolhafsza? XD (ezt csak poénból írtam ki)" és hasonló társaik.

2010. márc. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát ez igaz, de én is kérdeztem már ilyen kérdést. Nem tudom már pontosan mi volt a téma, de törivel kapcsolatos volt és hiába néztem a könyvben, kerestem a google-ban mindenhol ugyanolyan számomra érthetetlen szavakkal voltak leírva. Azért írtam ide, hogy hátha valaki eltudja magyarázni úgy hogy még én is értsem, mert egyszerűen nem bírtam volna megtanulni az anyagot. Erre kaptam az oltást, és a linkeléseket a google-ből. (Amit meglepő módon másodjára sem értettem)
2010. márc. 12. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!