Mettől meddig volt használatos a Kossuth rádió ezen szünetjele? Miért szüntették meg?
Budapest-1 1949-ben kapta a Kossuth Rádió nevet, és Budapest-2 lett a Petőfi.
A Kossuth nóta 1950. december 31-től 2007. június 4-ig volt az adó szünetjele.
Megszűnésének indokát nem tudom. Az akkor bevezetett új műsorstruktúra - talán a "modernizáció", ahogyan az első kedves hozzászóló írta - áldozata lett.
Mindezt az akkor 1 éve regnáló - tavaly felmentett - elnöknek, Such Györgynek "köszönhetjük".
Nekem hiányzik! (Nem Such, a szünetjel.)
Nincs már rá szükség, egyszerűen eljárt felette az idő.
A szünetjeleket a rádiózás hőskorában találták ki ,hogy ameddig a stúdiót rendezik át, meg cserélik a bemondókat, ill. több perces adásszünet esetén sugározzák. Egyrészt azonosítani lehet vele a rádióadást, mert egyedi azonosító ez is, másrészt, adásszünetben is lehet hangolni a rádiókat. Azóta meg ugye fejlődött a technika, nincs már gyakran szükség hosszabb percekig tartó adásszünetre, ha mégis be lehet addig tenni reklámot, az FM sugárzásnál meg ugye azonosító kódot is sugároznak, így a rádióállomás neve megjelenik a rádió kijelzőjén, azonnal látod mit sikerült befognod, nem kell megvárni a szünetjelet.
A Petőfi rádió szünetjele, 1997-ben szűnt meg mikor átköltözött FM sávra, a Kossuth szünetjele 2007-ben. A Kossuth pedig valóban majd fél évszázadig használta ugyanazt. Egyébként a Rádió és televízió múzeumban meghallgatható minden régi szünetjel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!