Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, melegítő...

Mit gondoltok, melegítő cuccban "illik" bemenni a suliba?

Figyelt kérdés

Normálisan, ápoltan, tisztán (ha valakinek számít... márkás, drága melegítő cuccban). Jártam külföldön is suliba fél évet, ott teljesen elfogadott dolog volt, hogy kényelmes melegítő cuccban jártak a tanulók. Ahhoz képest nálunk farmer + pulcsi/póló van a diákok 99%-án. Pedig sokkal lazább, felszabadultabb és kényelmesebb is egy jóféle melegítő. Szerintem.

Vélemények?


2010. márc. 9. 02:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, te hol jártál külföldön iskolába, de Mo-on utcai ruhában járnak suliba a tanulók!

Márpedig utcán nem megszokott viselet a melegítő.

Melegítőt sportoláshoz (futás, edzés, fitnesz, stb.) veszünk fel.


A farmer és pulóver/póló is kényelmes viselet, ha kényelmeset veszel belőle. :D


Volt nálunk is egy korszak (kb. 20-30 éve) amikor divat volt surrogós, fényes "adidas" melegítőkben feszíteni, akkoriban az utcán is sokan jártak ilyenekben, ma már senkit nem látsz melegítőben.

2010. márc. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
64%
háát ja amcsiba tényleg mindenki így járt, itt max az ilyen zk-féle meg lecsúszottabb sulikba járnak így a gengsztergyerekek:)
2010. márc. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
Én a melegítők fölsejét szoktam pulcsi gyanánt hordani, nagyon szeretem őket, sokan hordanak ilyet, nem gengszter suliba járok. Melegítőben nem, de nálunk szoktak utcán is hordani, pl én se vágom gálába magam, ha leszaladok a 200 méterre lévő boltba, vagy elszaladok a kozmetikushoz.
2010. márc. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként minden nyáron töltök néhány hetet "odakinn" apám szomszédságában, a nők nagyon gyakran köntösben és papucsban ügetnek át pl tejért és friss péksüteményért. Ott nem nézik azt, hogy kin hány tízezres gönc van, tényleg azt hordasz gyakorlatilag amit akarsz :) Hát a magyar morál még fényévekre van ezektől. Ha nem akarod magad cikizésnek kitenni, akkor ne járj suliba melegítőbe :)
2010. márc. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Hát, 20 éve, mikor én voltam kisiskolás, tényleg jártunk melegítőben és edzőcipőben suliba, nekem is volt "suhogós" melegítőm. Akkoriban tökmindegy volt, hogy néz ki, és mire való: ha nagy nyugati márkanév virított rajta, és láthatólag sokba került, akkor osztatlan sikert aratott. Nem kicsit volt elferdülve az emberek ízlése 40 év szocializmus után...

A suliba meg az ember nem azért jár, hogy felszabadultabb legyen és kényelmesen lazíthasson. A sulit munkahelyként kell felfogni, és ehhez illő ruhákat kell hordani.

2010. márc. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ja, tényleg melegítőben járnak iskolába: http://www.youtube.com/watch?v=yI72r7KpUNo&feature=related


:)

2010. márc. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Látok egy-két emberkét melegítőben suliba jönni, de rajtuk sem a mackónadrág van, hanem ahogy te is írod, márkás, minőségi.


Szerintem nyugodt lélekkel vegyél fel olyasmit.

2010. márc. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én a gimnáziumi éveim alatt egyetlen egyszer vettem fel a farmerom fölé melegítő felsőt,és apám meglátta,kaptam a fejemre szépen,hogy ne legyek már paraszt,öltözzek normálisan(normálisabb felsőt vegyek)....

Tehát én farmerban és normális pulóverben jártam iskolába,de hozzáteszem,nem örömmel,tehát sokkal szivesebben vettem volna fel egy kényelmes tréning gatyát,annál nincsen kényelmesebb,szerintem ezt mindenki tudja.Csak ugye hogy másoknak meg kell felelni.......mert addig jártak volna a nyakamra míg fel nem öltözök ahogy nekik tetszik.Nem nagyon ellenkezhettem 15-16 évesen...Meg hát SENKI sem jött suliba tréningnadrágban,vagy felsőben,és bevallom őszintén,rosszul éreztem volna magam ha csak én megjelenek minden nap tréningben.

Most már elmúltam 30 és a munkahelyre sem járok tréningben,nem néznék jó szemmel,viszont kiskosztüm,smink,ilyenek sem kellenek,mégcsak az kéne......sima farmer,pulcsi,semmi elegáns.

Nem mondom,még mindig szivesebben járkálnék tréningben,mindenhová!Nincsen annál kényelmesebb.

Viszont......elég gyakran szoktam látni általános sulisokat a munkahelyem környékén tréningben iskolába menni.Anyuka kíséri,viszont anyus már elegánsabban néz ki,nem tréningben megy mellette.Minimum a farmer.

Munka után viszont,ahogy hazaérünk,már cibálom is le magamról a farmert(nem szeretem egyáltalán a farmert),és veszem is át a kényelmes otthoni tréningemet(nem lukas,és nem mocskos,mielőtt valaki feltételezné,hogy ápolatlan ,igénytelen vagyok),sokszor már a lépcsőházban gombolom kifelé a farmeromat,annyira rühellem.

Tehát kedves kérdező,megértelek ha tréningben akarsz suliba járni,és szuvenír jogod abban menni,amiben csak akarsz,csak más kérdés,hogy emiatt esetleg megszólnak,vagy fura szemmel néznek rád....sajnos......

2010. márc. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nem, nem illik :) ahogy a boltba sem illik estélyiben leszaladni :) minden alkalomnak, helyzetnek megvan a viselete, pl. suliba: farmer/pulcsi, de ha nem szereted a farmert, választhatsz más anyagú nadrágot is, elég nagy a választék anyagban/színben/fazonban. én pl. dolgozni csinos szoknyában és évszaknak megfelelően blúzban/topban/pulcsiban járok (osztályvezető vagyok). ha fonotos tárgyalás van, kosztüm. de otthon a boltba én is melegítőben szaladok le (falun élünk). szóval mindig évszaknak és alkalomnak megfelelően, tisztán kell öltözni, az a fontos, márka annyira nem lényeg (illetve a Te korodban még igen).
2010. márc. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

Nem csak olyan melegítők vannak, amiket futásra lehet használni, és gumis a szára, meg suhogós. Én lány vagyok, nekem vannak tök jó nike "melegítő" alsóim és gyakran járok bennük divatos cipővel, meg sportos felsővel és soha senki nem szólt még meg.


De jellemző, hogy itt is csak a mackóra asszociál mindenki.

2010. márc. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!