Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megoldani azt,...

Hogyan lehetne megoldani azt, amit például Amerikában, hogy a testnevelésóra után mindenkinek van ideje rendesen átöltözni és fürdeni?

Figyelt kérdés

Először is: Nem tudtam melyik témakör erre az alkalmas, itt konkrétan az amerikai "népet" hasonlítom össze kis hazánk szokásával, azaz avval, hogy van kb 5-10 perc arra, hogy átöltözzenek az emberek, befújják magukat, stb..


Szóval a lényeg: Külföldi országokban (biztosan nem mindenhol) meg van oldva az, hogy a diákoknak van idejük lezuhanyozni, átöltözni, és tisztán visszaülni a tanórákra. Nálunk az van kitalálva, hogy legyen minden nap egy 45 perces testnevelés óra, majd egy 10-15 perces szünet, ami semmire nem elég, csak arra, hogy átöltözz, befújd magad, és még büdösebben visszaülj a társaid köze. Mert bár elnyomja némileg a szagot, azért valljuk be, össze sem hasonlítható egy rendes zuhanyzással. Azt pláne logikátlannak tartom, hogy van, hogy 1. órában van a testnevelés óra, így konkrétan a diákok egész nap ott bűzölögnek a teremben. Szerencsére engem már nem érint ez a dolog (tavaly elballagtam gimnáziumból), de öcsémet igen (most lesz 5. osztályos), és anno pontosan tudom milyen kellemetlen szag volt a fiúöltözőben 1-1 kimerítő tesióra után, és a temérdek dezodor és spray sem volt elég ahhoz, hogy az izzadságot lemossa. A gond az idő, és sok helyen a zuhanyzók kiépítésének a hiánya.


Mit gondoltok, hogyan lehetne megoldani ezt a problémát?


2015. júl. 9. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Hosszabb szünetekkel,de ez kivitelezthetetlen.
2015. júl. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amerikában sincs idő zuhanyozni, mivel ott a szünetek csak 4-5 percesek. Én tudom, voltam kinnt cserediákként.

Nem lehet megoldani, a fiúöltöző már csak ilyen. Használjon dezodort, amugy meg mindenki más ugyanolyan büdös.

2015. júl. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"és a temérdek dezodor és spray sem volt elég ahhoz, hogy az izzadságot lemossa"


Nem is arra találták ki, hogy "lemossa" az izzadságot. :-)


Zuhanyzó nálunk sem volt a gimiben, de az öltözőben három mosdókagyló az igen, így mosakodni tudtunk, és az bele is fért a 15 perces szünetbe még úgy is, hogy mi huszonnyolcan voltunk lányok az osztályban. Ha a hónod alatt megmosod magad, akkor már nem igazán marad kellemetlen szagod, másrészt egy bevizezett kéztörlővel áttörölheted a tested, ha mindenhol csupa izzadság vagy.


Nálatok erre sem volt lehetőség?

2015. júl. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nálunk rendszeresen elhúzódtak a tesiórák a szünetig, a következő osztály pedig előszeretettel siettetett mindenkit, hogy nekik is legyen idejük átöltözni, így esély sem volt.
2015. júl. 10. 09:21
 5/7 anonim ***** válasza:
És jeleztétek valamilyen formában ezt a problémát a suli felé, túl azon, hogy a tesi tanárnak nyilván panaszkodtatok emiatt?
2015. júl. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A válasz az volt, hogy "nem lehet mit tenni ezzel".
2015. júl. 10. 10:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Szär az egész, úgy ahogy van. Nálunk két-három srác fürdött mindig tesi után, el is késtek rendre a következő óráról, egy idő után már beírást sem kaptak. A lánytusolóban meg nem is volt re zuhanyrózsa, se tekerő a csapon, max. villáskulccsal tudtuk volna megnyitni. És 5-10 perc átöltözésre is alig volt elég. Persze ebédszünetünk sem volt, mert amíg végigálltuk a sort, maradt kb. 5 percünk arra, hogy együnk, aztán rohanjunk a következő órára. Mennyivel jobb volt az egyetemen, ahol 20 és 40 perces szüneteink voltak meg dupla lyukasórák ebédidőben! (Az ebédidő meg rugalmas, 11 és 15 között bármikor.)
2017. febr. 15. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!