Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amerikában miért vannak...

Amerikában miért vannak színes bőrű emberek, többnyire négerek alkalmazva egyszerűbb munkakörökben leggyakrabban?

Figyelt kérdés
2015. máj. 12. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért, amiért nálunk a cigányok!

Ott is ugyanúgy van normális munkakörben dolgozó, mint nálunk is a kisebbség körében, csak jóval kevesebb.

2015. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Mert az iskolázottságuk átlagosan jóval alacsonyabb, mint a fehér többségnek.
2015. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Az iskolázottságnak csak egy része az, hogy a többségnek nincs semmiféle képesítése, vagy max egy szakmájuk van. A másik dolog az, hogy a családi körülményeik miatt kevésbé szocializálódtak, és ezzel a kettővel együtt jár, hogy sokkal kevésbé kommunikatívak is. Vagyis nem ismernek annyi szót, kifejezést, kevesebb ismeretük van a világról, annak összefüggéseiről, nehezebben vonatkoztatnak el, kevésbé sikeresen absztrahálnak, amely képességek viszont szükségesek egy magasabb szintű beosztás betöltéséhez.

Egy hatosztályos romát vagy amcsiban egy négert hiába viszel el egy komolyabb megbeszélésre, reprezentációra, már a használt szavak jó részének a jelentésével sincs tisztában, vagy nem is ismeri őket. Kábé olyan a helyzet, mintha alapfokú német nyelvtudással akarnál referálni egy német cégnek mondjuk a kertészkedésben használt különböző vegyszerek összetételéről, hatásmechanizmusáról, vagy egy székgyártó cégnek a székek ülőfelületének ergonómiai tulajdonságairól. Így aztán nyilván csak olyan munkakörben alkalmazzák őket, ahogy nem kell sokat beszélni, bonyolult mondatokat megfejteni, csak annyit hogy tedd ide, húzd meg, ásd ki, takard be és kész.

2015. máj. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdemes a történelmet meglesni kicsit, máris kiderül a sok miértre a válasz. :)
2015. máj. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Egyet értek az 1-essel és a 2-essel.
2015. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem a 3as is tok jo valaszt adott, nem ertem miert pontoztak le.

Na mindegy.

En az USAban elek, egy nagyon meno ugyvedi ceg emeleten berelunk egy kisebb irodat es latok mindenfele naciot, mindenfele beosztasban.

Lattam mar feka orvost, professzort, sztarugyvedet, de a nagy altalanossag (es ez most tenyleg a nagy atlagra ertve, tisztelet a kiveteleknek) az, hogy a fekak tenyleg lejjebb vannak ertelmi szinten a feherekhez kepest. Szerintem ez genetika is. Pl. most lattam egy filmet, hogy a varos vizebe rakott fluor oket jobban serti. Az USA varosaiban fluorral kezelik a vizet, ami a feherekre is ugyanugy karos hatassal van, de a fekakra bizonyos genjeik miatt sokkal karosabb, vagyis butabbak lesznek ugyanazon korulmenyek kozott elo, ugyanannyi fluoros vizet ivo feher tarsaiknal.

Ahol en elek, ott szinte az osszes postas feka. Nem egy atomkutatos melo, maszkalni egesz nap, szorni a leveleket.

Rengeteg bolti dolgozo, kasszas is van. Szinten nem elet-halal felelossegteljes beosztas.

A beszedjuk is mas. A legtobb (nem az ugyved vagy orvos) feka beszedstilusa hanyag, gyatra, feluletes. Sok sok ev alatt a fulem raall az ilyesmire, es akkor is meghallom ha fekaval beszelek, ha nem latom oket, a vonal masik vegen az orszag masik feleben beszelek veluk.

De ellentets pelda, hogy amikor a kezdeti idoben dolgoztam egy feka csaladnak, ott mindket szulo ugyved volt es az o beszedstilusukon nem lehetett hallani a tipikus feka dumat.


Nagyon sokszor tapasztaltam a rasszizmusukat is. En feher vagyok es tobb eset volt, amikor ugy ereztem hogy negativ kivetelezesben reszesitenek, es amikor egy feljebbvalo segitseget kertem az ugyben, aki termeszetesen legtobbszor feher, mindig mindenfele problema nelkul sikerult megoldani a gondot. Ezt a rasszizmust tobb feher ismerosom is tapasztalta, amikor fekakkal kellett ugyletelniuk.

2015. máj. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!