Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Napjainkban milyen megítélést...

Napjainkban milyen megítélést kap az az ember hogy tekintenek rá aki nem ad borravalót?

Figyelt kérdés
ha felrúgva bármiféle elvárt etikettet, egy esetleges kajarendelésnél, vagy fodrásznál, forintra pontosan megvárja a visszajárót azon kívül hogy talán sóhernek ítélik, éri még valami negatív behatás?
2015. febr. 26. 20:36
 1/1 anonim válasza:

engem igazából nem érdekel ki mit csinál, persze felszolgálóként, vagy épp fodrászként, ha profi lenne a kiszolgálásom és nem kapnék, az lehet rosszul esne.


van egy barátnőm, akivel régebben amikor elmentünk, egybe kaptuk a számlát, én fizettem, adtam borravalót (kb. 10%) és amikor elszámoltunk, mondtam hogy akkor ez a te részed + borravaló fele. erre mondta hogy ő nem ad borravalót, mondom jó. azóta ha néha elmegyek vele, külön kérjük a számlát, mert én nem szeretném, ha legközelebb is visszamegyek egy helyre, és a felszolgáló emlékszik rám, akkor nem jószándékkal szolgál ki, vagy esetleg beleköp az ételbe.

az már más kérdés, ha bunkó/nem kielégítő a szolgáltatás, akkor általában nem adok, de oda nem is megyek vissza soha..

2015. febr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!