Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon szép a magyar himnusz,...

Nagyon szép a magyar himnusz, de nem volna jobb megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Olyan búskomor hangvételű vers, hogy szerintem ez ronthat a nemzet közhangulatán. Nem azt mondom, hogy egy álvidám valami kellene helyette, csak, hogy egy kicsit bizakodóbb hangvételű költemény. Egyébként minden tiszteletem Kölcsey Ferencé.
2014. okt. 26. 07:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem.! Semmit nem ront a közhangulaton.
2014. okt. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Jobb lenne a Nemzeti Dal himnusznak, de ez százezred rangú kérdés.
2014. okt. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem ront a közhangulaton. Csak leírja a realitásokat. Szerintem azzal, hogy Istenhez fordul, még reménységet is sugal.
2014. okt. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
3: Realitásokat? Több mint 100 éve íródott.
2014. okt. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
6%

Van vele némi gond: mégpedig az,hogy egy fejletlen szellemiségű ember, fejletlen vágyát vázolja fel.

"Isten, áldd meg a magyart..." Jelenlegi helyesírás szerint. Nem ez a lényeg. Hogyan részesíthetné ISTEN bármelyik népet előnyben a többi kárára??? A válasz egyszerű: sehogy sem!!! ISTEN nem rendelkezik nemzeti öntudattal; ami idáig még csak kárt okozott az egész bolygó lakosságának!!! Mikor az egész bolygó társadalma eléggé felvilágosult lesz, átlép az ilyen és ehhez hasonló buta elképzeléseken. Egyszerűbben: nem vesz majd róla tudomást!!! Mint ahogy a vallások is megszűnnek majd ugyanezen okból!!! Lassan lejár a tudatlanság kora...

2014. okt. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
5: Csak egy darabig olvastam, de a intelligenciádat nagyon jól mutatja a 37%-od
2014. okt. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Én nem szeretem a Himnuszt, a Szózat sokkal jobb nála.


1. Nehéz énekelni

2. Az eredeti zenéje egyébként energikusabb tempójú.

3. Értem hogy a műfaja himnusz, de az egyre kevésbé vallásos világban egy istenhez fohászkodni... nos, én nem örülök neki. Mintha tutyimutyi emberek lennénk, akik egy felsőbb hatalom nélkül semmire se képesek.

4. "Megbűnhődte már e nép a múltat s jövendőt" Igen persze, hárítsuk el a felelősséget mindenről, már megbűnhődtünk előre. Na nem annyit mint sok más országok, de nagyon sokat szenvedtünk már.

2014. okt. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
14%

Ez egy liberális maszlag.

ha nagyon szépnek tartod, akkor miért is kellene megváltoztatni? Mert nem korszerű? Ez nevetséges!

Ez éppenséggel bizakodó, és ami benne áll, az már megéltük, és amit meg vizionál, attól meg nem állunk messze.

Köszönhetően libsi barátainknak.

2014. okt. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
A himnuszunk egy lúzer nép kesergője... Szerintem ciki, szégyellem a világ előtt. Nem más, mint a múlton nyavajgás, meg azon, hogy mit cs.sztünk el...
2014. nov. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen meg kéne.
2014. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!