Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki szereti miért szerette...

Aki szereti miért szerette meg a hippi és a beat kultúra vagy korszak ideológiáját? Hogyan él ez ma a XXI. században tovább?

Figyelt kérdés
2014. okt. 11. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre sajnos nem tudok választ adni de a másodikra, szerény véleményem szerint:

Sehogy. Csak identitáskereső pózerek(főleg lányok) próbálják majmolni a dolgot.

2014. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 piriiiiii ***** válasza:

Zseniális kérdés... és érdekes a válasz... :D

A számítógépet anno használtan vettük, és volt rajta egy olyan album, hogy top 500 rock and roll songs. Na már most ez tele van a hippi és a beat kor zenéivel, amik eszméletlenül magukkal ragadtak. Ezáltal például hatalmas Doors rajongó lettem, mára már mindent tudok az együttesről és Jimről.

És ebből következően tágult az ismeretem az 50-60-70-es éveket illetően, sok ilyen könyvet olvastam. Érdekelni kezdett az irodalma is (Ginsberg, Kerouac, stb.), a filmek, fotók, egyebek.

2014. okt. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 piriiiiii ***** válasza:
Hogyan él ez a mai világban? Sehogyan. Az a kor azért akkor volt, mert megvolt hozzá minden, háború, az a bizonyos társadalom, a média, lázadó, de önkereső ifjak... Hogy ma mi van? Azt nem taglalnám inkább...
2014. okt. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Valóban kár lenne taglalni. A zseniális kérdés ironizálás a részedről?

Sajnos sokak szerint annak köszönhetjük, hogy ma sok drogos van. Szerintem viszont akinek ez jön le csak a kultúrából akkor inkább ne olvasson ezzel foglalkozó irodalmat.

2014. okt. 11. 22:54
 5/6 piriiiiii ***** válasza:

Jaj, ne haragudj, nem ironikus, pedig úgy hangzik, de nem akart az lenni.

A drogok régóta ismertek az ember számára, nem hinném, hogy helytálló lenne az a vélemény, hogy pont a beatkultusz tette divattá...

2014. okt. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem sem. Nekem az összetartozás tetszett benne legjobban és a polgári életből való kiszakadás. Amilyen helyzet ma van az minősíthetetlen azaz innen aki ki akarna szakadni egyáltalán nem lenne meglepő akár egyedül, akár barátokkal nekivágni az ismeretlennek. Menekülj, menekülj, menekülj írta Ady Endre egyik versében. Meneküljünk a mocsokból ami elönt minket és éljünk meg minden napunkat úgy mintha az utolsó lenne mondta valaha Jim Morrison is vagy írta.
2014. okt. 11. 23:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!