Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi volt ez a fura hang az...

Mi volt ez a fura hang az előbb? Kicsit para volt.

Figyelt kérdés
Bp Örs környékén hallottam. Egy hatalmas riasztó hang szólt pár percig, és valamit be is mondtak hangosbemondón, de sajna nem értettem. Ha valaki hallotta, vagy tud valamit, írjon!
2014. szept. 1. 11:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és bocs, ha rossz kategória.
2014. szept. 1. 11:14
 2/9 anonim válasza:

Nyugi :)


[link]

2014. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ :)
2014. szept. 1. 11:29
 4/9 anonim válasza:
Nincsen mit, tényleg elég ijesztő volt :)
2014. szept. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem is ijesztő volt, de az még inkább, hogy csak nyitott ablak mellett lehetett hallani és mondjuk hűvösebb időben, csukva van az ablak. Mi lenne ha élesben riasztanának? Aki véletlen meghallja az el tud menekülni, akinek meg jó ablakai vannak, arra rárobban a ház?
2014. szept. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Utolsó, ezen én is elgondolkodtam. Meg ugye ez most elvileg vegyvédelmi volt, de semmi tájékoztatást nem adtak, hogy mit kéne csinálnunk, ha élesben szólal meg (és meg is halljuk :) ). Én a Chinoin gyár közelében lakom, ez az egyik, ami miatt ma próbát tartottak, és nem is tudom, hogy az ablakok bezárása/szellőzők kitömése mellett mit tudnék még tenni magamért. Tartsak itthon gázmaszkot? :) Nem ártana egy tájékoztatás is mellé, nem csak a riogatás...


A másik, hogy ha háborús légvédelmi sziréna lenne, akkor sem tudni, hol van óvóhely az aluljárókon kívül. (Vagy csak én nem tudom?) Az aluljárókig eljutni pedig innen sok idő lenne, pont nincs közelben, házak pincéjében rád omlik a ház, ha úgy van.


Persze, csak spannolom magam, de ezen most elmerengtem. Szerintem nem ártana egy ilyesmi lakossági tájékoztatás vagy teljeskörű próba akkor sem, ha "békeidők vannak".

2014. szept. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Egyébként elvileg ez "nem teljes hangerő" volt. Szóval még lehet esélyünk ;)
2014. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ó, és (bocsi kérdező, hogy szétoffoljuk a kérdést :) ) én azt sem értettem, hogy mit mondtak be szöveget azon túl, hogy "figyelem, ez próba". Túl visszhangos volt az egész. Mi volt a különbség a két típusú szirénahang között? (Volt egy megszakított, és volt utána ami elnyújtott, hosszú hang. Ez gondolom két külön jelzés, ugye? Mire vonatkozik?)
2014. szept. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem baj, hogy írtatok. :)

Én is kiváncsi lennék, mit kéne csinálni élesben.

2014. szept. 1. 12:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!