Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy van a cigányoknak ilyen...

Hogy van a cigányoknak ilyen jó hangja?

Figyelt kérdés

Több cigány családot láttam, ahol mindenki zenész.

Talán genetika?



2014. júl. 31. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez az a dolog amihez ok nagyon ertenek...s raadasul nem tudom mennyire figyelted meg de a csajoknak marmind a ciganylanyoknak nagyon tiszta az arcuk. Na jo most nem arra gondolok hogy mocskos vagy sem, hanem se egy pattanas, sima, tiszta bor...ha apolnak magukat rendesen meg jol is neznenek ki. De kerdesedre visszaterve nem nehez egy ciganygyereknek enekelni, zenelni tanulni ha visszamenoleg apa, nagyapa, anya, nagymama mind zenel es enekel :P
2014. júl. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is járok zeneiskolába, de itt helyileg is van cigánycsalád, és ott is, már a 13 éves fiú több pénzt keres, amit én egész nyáriszünetben...

Én hiába tanulom, (dobolni tanulok) természetesen egyre jobb vagyok, de arra a szintre ahol ők vannak, nem hinném hogy elfogok jutni, de lehet nem is akarok..

Gondolom, akiben nincs meg ez a genetika, és nem tud zenészi karrierrel pénzt keresni, az szokott lopni, gondolom..?

2014. júl. 31. 09:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Adottság náluk, a muzikalitás mindegyikben megvan valamilyen formában. Nem mindegyiknek van jó hangja, de az nem is énekel, viszont lehet, hogy jól táncol, vagy játszik valamilyen hangszeren. Viszont tanácsot ne akarj kérni tőlük, mert elméletben nem tudják leírni, hogy hogyan csinálják. pl. gitárnál nem tudná elmondani, hogy milyen hangot, vagy akkordot fogott le, mik azok a hangközök stb. közben meg hibátlanul csinálja. Így van ez a tánccal is: Nagyon jó a ritmusérzékük. A cigány csaj úgy szedte a lábait a buliban, mint a géppuska. Kérdeztem ,hogy mik a lépés szabályai, de nem tudta elmondani.
2014. júl. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az igen,.

Lehet tévedek, de akkor Afrikában ezért ilyen jó a ritmusérzékük az embereknek?

Több olyan afrikai embert láttam, aki úgy bongózik, vagy kongózik, hogy hihetetlen..

2014. júl. 31. 09:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Bár pozitív, de ez is előítéletes közvélekedés. Nem tudok róla, hogy lenne erről kimutatás, de saját tapasztalatom szerint nincsen nagyobb arányban kiemelkedő roma zenész/énekes, mint nem cigány.


Ha mégis, inkább kultúrális hagyománya lehet, hogy a cigányprímás szülők már korán elkezdik nekik oktatni a zenét. Ahogy az ügyvédek gyerekeiből is nagyobb eséllyel lesznek ügyvédek.

2014. júl. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mindenki abban szeres már korán jártasságot, amiben lehet, amire lehetőség van, amit a környezettől is el tud sajátítani. Munkalehetőség a cigányság számára alig van, ennek megfelelően olyan cselekvést sajátítanak el, ami a környezetükben gyakori. Ennyit tesz a gyakorlat és gyakorlás.
2014. júl. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez is igaz, amiket írtok, de a zene mindenki életében jelen van. A mi családunkban is mióta az eszemet tudom, mindig szólt a zene, énekkaros is voltam gyerek koromban, mégis szar a ritmusérzékem. Nekem ez külön erőlködés, hogy megtanuljam. A gitártanárom is mondta tapasztalatból, hogy a romákat nem kell megtanítani zenélni, de nem is lehet. Ergo egymástól sem úgy tanulnak ,hogy "na gyere kisfiam, ülj le és most elmagyarázom a c-dúr skálát". Egyszerűen a vérükben van, elhihetitek. Látja egyik a másiktól, hogy hogy csinálja és kis idő múlva ugyanazt megcsinálja. Mi erre képtelenek vagyunk, minket tanítani kell, el kell magyarázni lépésről lépésre, keressük benne a logikát, elméletekre van szükségünk. Tehát úgy érzem itt nem pusztán arról van szó, hogy ráérnek és ezt csinálják egész nap.
2014. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kicsit túlzásba viszitek, hogy erre egy nem cigány, nem képes . . .
2014. aug. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!