Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van ebben kivetni való:...

Nagi88 kérdése:

Van ebben kivetni való: Igyekezetem ellenére tökéletlen nyelvtudással, való kommunikáció itt?

Figyelt kérdés
Nagyon ciki, ha tanulom és fejlesztem, de még így is finoman közel sem tökéletes a nyelvtudásom, (mert csak vasárnapi iskolában tanultam négy évig gyermekként, meg nagyszüleimtől hallottam amíg éltek)? A lényegi kérdés, mivel Ausztria, burgenlandi német/magyarként ahonnan jövök egész más kultúra itt ilyen nyelvtudással kommunikálok, ebben van kivetni való?
2014. aug. 21. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi lenne ebben a baj?


Szerintem a legtöbb magyar értékeli, ha valaki megtanulja a nyelvünket és nem néz rá rossz szemmel, ha nem 100%-osan, vagy akcentussal használja.

Az én szememben külön érdem, hogy a nagyszüleid nyelvét nem akarod elveszteni, hanem tudatosan fejleszted!

2014. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvességed!
2014. aug. 23. 20:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!