Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az opera és az operett a...

Az opera és az operett a gazdagoknak és a sznoboknak szól?

Figyelt kérdés
Mielőtt le lennék oltva, hogy mekkora suttyó vagyok, a musicaleket szeretem... De az opera és az operett világából számomra csak a puccosság jön le. Nem az előadáson van a hangsúly, mint a musical esetében, hanem a vendégek képmutatásán, kiöltöznek, drága ruhákban, ékszerekben vannak ott.
2014. aug. 3. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy másik világban élsz :D. Az operettről tudok nyilatkozni, és nem azért öltöznek ki az emberek, hogy sznobnak tűnjenek, hanem mert ezzel tisztelik meg a színészeket és énekeseket. Musicaleknél is illik szépen kiöltözni. Az, hogy van aki drága ékszereket is magára tesz, kit érdekel?
2014. aug. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Az operát rühellem, Operettszínházban már voltam. Gazdag, az nem vagyok, sznob meg végképp nem :D


Lefogadom, hogy budapesti vagy. Már megfigyeltem, hogy a fővárosban a "sima" színházakba egyáltalán nem "divat" kiöltözni. Nyilván nem mindenki a dolgozós ruhájában megy, de az ünneplő már túl sok.


Vidéken, képzeld, egy egyszerű színházi előadásra (még ha zenés is) puccba vágják magukat az emberek. A férfiak öltönyben, de minimum ingben-szövetnadrágban, a nők kosztümben, vagy szoknyában-blúzban. Azt nem szoktam figyelni, hogy kin milyen ékszer van.

2014. aug. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nem a gazdagoknak és sznoboknak szól, de csak ott maradt fent az, hogy illő ruhában jelenik meg az ember.


Főleg azért mert drágább is, mépedig azért mert az operaénekeseket jól meg kellett fizetni régen is, nem úgy mint a színészeket (pl Vándorszínészek) valahogy az opera mindis is magasabb szinten állt mint a színház

2014. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos a szocializmusban ezt nevelték az emberekbe és ennek a hatása még mindig érezhető. Sznobista, majomparádét csináltak a színházak közönségéből, mivel templomba nem lehetett menni a fejeseknek kellett egy másik hely ahová kicsíphetik magukat. A színház padig adta magát.
2014. aug. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az opera régen valóban a gazdagok kiváltsága volt, a szegényeknek legfeljebb a vándorszínészek jutottak. Az opera sokba kerül: szólóénekesek, énekkar, zenekar; sok operában van balett-betét, tehát tánckar, kosztümök, díszletek...

A gazdagok jártak tehát operába, nagy részük valóban sznobizmusból. Bizonyára ma is emiatt járnak sokan. De nem mindenki!!!

Én imádom az operát. A szocializmus idején megépítették az Erkel színházat, amely csúf volt ugyan, de sokan belefértek, és emiatt olcsó jegyek voltak. Rengeteget jártam. Az Operaházba viszont nagyon nehéz volt jegyet szerezni egy vidékinek, mint én vagyok, de párszor azért bejutottam, a kakasülőre. Oda fentre, ahová nem is a főbejáraton kell bemenni, hanem oldalt. Tudod, kiknek építették a kakasülőt? Azoknak a csóróknak, akik a zene kedvéért jártak oda. Ott a legjobb az akusztika az egész nézőtéren.

Most megint van Erkel színház,de már nem vagyok fiatal, és már nem vállalkozom 6 óra utazásra egy előadás kedvéért, viszont itt van nekem a YouTube, telis-tele csodás operával!

P.s. A musicaleket én is szeretem, az operett túl édes nekem :)

2014. aug. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!