Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nagyobb a társadalmi...

Miért nagyobb a társadalmi megbecsültsége az egyetemet végzetteknek mint a szakembereknek? Nagyobb egyáltalán?

Figyelt kérdés
És miért keresnek sokkal többet?Összefügg a kettő?
2010. jan. 5. 21:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem igaz, hogy a nem diplomások kevesebbet keresnek, mint a diplomások, ugyanis a szakmunkások között nagyon sok olyan van, aki vállalkozó, és nem a valóságnak megfelelően vallja be az adóját. Lehet, hogy egy nőgyógyász a hálapénzekkel együtt megkeres több, mint 1,5 milliót havonta (szerintem többet is), de egy műkörmös, kozmetikus, fodrász, aki nem ad számlát és a szolgáltatásáért elkér kb. 4-5000 Ft-ot/fő, szintén nagyon jól keres. A kolléganőmnek a nővére műkörmös. A kolléganőm mondta, hogy nagyon megbánta, hogy nem annak ment, mert simán meg van neki havonta 400 ezer és ezért nem is kell a hétből 5 napot dolgoznia hetente. Vagy ha csak abból indulok ki, hogy havi egyszer elmegyek a kozmetikushoz, és másfél óráért ott hagyok 8 ezret, közben meg van még x vendége, akkor jogosan következtetek rá, hogy nem 200 ezret keres havonta. Szóval sok itt a nem bejelentett jövedelem. Nem mindegy, hogy kihez hasonlítjuk. Jogászhoz, tanárhoz, orvoshoz vagy akármi máshoz. Én tanár vagyok, le sem merem írni, hogy mennyit keresek, de gondolhatjátok, hogy a 150 ezernek a közelében sem vagyok 3 diplomával. Szóval attól függ, hogy milyen szakmához képest nézzük...


Még annyit, hogy a megbecsültség már a múlté. Én úgy látom, hogy az idősebb generációkban még nagyon benne van, hogy a tanár, az orvos, az ügyvéd értelmiségi emberek és megbecsülik őket, de a fialokban ez nagyon ritkán van benne. Mikor apuka bejön hozzám, hogy rám borítsa az asztalt, mert rá mertem szólni az 5-dikes fiára, hogy ne az órán dohányozzon a teremben, akkor elgondolkodom, hogy hol van itt a megbecsülés (a szó emberszámba vétel értelmében). Nem csoda, ha ilyen a gyerek egy olyan családban, ahol a szülő azt hiszi, hogy ő attól jó, hogy semmiben sem korlátozza a gyermekét.

2010. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
73%

ma 11:40:

Nagy itt az intelligencia látom.

Honnan veszed, hogy nem vagyok szakmunkás?

Egyáltalán milyen rálátásod van neked a szakács/cukrász szakra?

Apám szakmabeli, baromi sokat tud róla, én meg szakács/cukrásznak tanulok.

Baromi rosszul látod ezt elárulom neked. Még a középkategóriás éttermeknél is megvan a netto 200e. Ez meg csak emelkedik.

2010. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
40%

Te nagyon hülye vagy már bocs. Hogy lenne 70-80 nettó a tipikus?

Tudod mennyit keresnek a meckibe? nettó 90-et. Végzettség nélkül.

Amit nem tudsz azzal ne okoskodjál már légyszíves.

2010. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%

"Tudod mennyit keresnek a meckibe? nettó 90-et. Végzettség nélkül."


Az összes munkahelyről beszéltem átlagosan, nem a tiédről, hülyegyerek.


Nem tudtam, hogy te vagy az összes szakmunkás átlaga, bocs.

2010. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
31%

11:54


"Szerintem az nem igaz, hogy a nem diplomások kevesebbet keresnek, mint a diplomások"


Hát akkor ne higgyél benne. Egyébként a diplomások Magyarországon 2,5-szeresét keresik a nemdiplomások keresetének. De nem kell hinned benne, ha ez szerinted hitkérdés. Vallásszabadság van.

2010. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem használtam azt a szót, hogy "hinni". A másik pedig az, hogy jöhetsz bármilyen statisztikával, de ki látja azt a pénzt, amit a vállalkozók keresnek? Érdekes, hogy az egész írásomból csak ennyire tudtál reagálni...pedig azt is írtam, hogy a saját bőrömön tapasztalom, hogy vannak olyan szakmunkások, akik nálam sokkal többet keresnek. Nem mind...ahogy írtam, azon múlik, hogy egy ügyvédet egy kőműveshez hasonlítasz vagy egy tanárt egy műkörmöshöz. További jó kötekedést neked!
2010. jan. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

"szakmunkásoknál az élelmiszeriparban a 70-80 nettó a tipikus"

A saját írásodat sem tudod értelmezni? Az azért nem gyenge.

Fogalmakkal sem vagy tisztában látszik.

Élelmiszer ipar szerinted mióta egyenlő a vendéglátó iparral?

Mennyi gyökér jár ide te jó ég.

2010. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Nah gyerekek,én csak annyit mondok erre a külföldre vándorlásról,h igenis okkal történik,mert már bocsi,de nem fogok 4év +X év tanulás után itthon azért dolgozni,h éppen annyit keressek,hogy egy kis lyuk törlesztőrészletét meg a számláimat ki tudjam nyögni,meg esetleg maradjon még pénzem olyan luxusdolgokra,mint az evés,a többi részét meg eladózom,amit majd a politikusok lenyúlnak,hogy 5villa helyett 6 legyen nekik,meg a cigókra megy,akik egyenlőek az élősködőkkel.Már bocs,de nem fogok itthon nyomorogni,ha egyszer vettem a fáradtságot a tanulással,h hasznos tagja legyek majd a társadalomnak,de így sajnos,mégsem leszek az,mert oda megyek,ahol az eddigi munkám(tanulás)meg fog térülni,aztán nekem senki ne mondja,h "az én adómból tanulsz,te hazaáruló",miért nem mentek akkor oda egy csapat barnához személyesen,és kérdezitek meg tőlük,h ők miért nem dolgoznak,miért élősködnek rajtatok?Ne ránk sajnáljátok az adótokat,hanem rájuk...Amúgy meg nem igaz,h a diplomások külföldön csak betanított munkásként dolgozhatnak,kapásból 20ellenpéldát tudnék sorolni.Meg azon is elgondolkozhatnátok,h van,aki pl kutatómunkát akar végezni,olyat,amire itthon nincs lehetőség,akkor Ő is üljön a babérjain,csakhogy elmondhassa,hogy milyen hazafi?ilyenre is van pl...na ennyit erről,kicsit talán mérlegelni kellene a dolgokat,mielőtt egymásnak estek.És tényleg nem ismeretlenül,neten keresztül kell itt kiosztani az embert,ha annyira dühít benneteket,akkor ezt bármelyik utcasarkon közölhetitek azokkal,akik aztán tényleg nem hajlandók dolgozni.
2010. jan. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Milyen érdekes, hogy az "én adómból a más kölke ne tanuljon" nézet 2-3 éve ütötte fel a fejét... azelőtt nem volt baj, azelőtt büszkék voltunk a közösen felnevelt fiataljainkra, akik a tankötelezettség alól kikerülve a továbbtanulást választották... azelőtt tudtuk, hogy ők fognak minket gyógyítani, tanítani a gyerekeinket, kiadni a gyógyszereinket, kutatni jobb megoldások után, őrizni a rendet, ápolni az elfekvőben, stb.
2010. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!