Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nagyobb a társadalmi...

Miért nagyobb a társadalmi megbecsültsége az egyetemet végzetteknek mint a szakembereknek? Nagyobb egyáltalán?

Figyelt kérdés
És miért keresnek sokkal többet?Összefügg a kettő?
2010. jan. 5. 21:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
De kedves előző, 1. én nem vitatkoztam, 2. te vitatkoztál a másik hozzászólóval. Vagy nem tudsz érdemben reagálni a kommentemre?
2010. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
nem neked szólt,hanem annak aki már 2x írt.
2010. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem nagyobb. Sőt a fizetésük sem több.

Nem elég, hogy szakmával el is tudsz helyezkedni, addig egy egyetemi végzettséggel nem igazán fog ez működni. Hozzuk fel példának a jogászokat. Van belelátásom ebbe a szakterületbe. A kezdő fizetésük 100e körül van, ha el tud helyezkedni. Manapság már nem megy olyan jól. A többi diplomásnak is olyan 200e körül van.

Amúgy manapság a szakma éri meg jobban. Szakácsként simán megkapod a 200e+ kezdő fizetést. Külföldön ennek a többszörösét. Ha van célod a szakmával, akkor jóval nagyobb megbecsülést kapsz mint egy gagyi diplomával.

Lehetne itt emlegetni híres magyar szakácsokat, őket még külföldön is nagy tisztelet övezi. Pl. az én tanárom Zsolnay volt. Nem akárki...

2010. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

12:48

Én azt hiszem már "visszaadtam a tandíjam árát" ugyanis 30 éve becsületesen adózom ,de azt nem fogadom el ha valaki kihasználja a kedvezményeket,utána nem is gondolkodik azon,hogy itthon a munkájával\adójával\segítse a többi fiatalt.Ezért írtam ha kint dolgozik ott fizet majd adót akkor tanulja ki a szakmát ott is.Miért a társadalom fizesse egy egyén hasznát.bocsánat kérdező,hogy szét offoltam a kérdésedet.Vége.

2010. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam, hogy nem lehet tudni, hogy hová kerülsz az életben. Én sem tudtam, hogy majd 21 évesen egy külföldihez fogok hozzámenni és akkor külföldre kerülök majd...erről beszélek. A szüleim, nagyszüleim már így is adóztak eleget.
2010. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Ne essetek már egymás torkának!

Megjegyzem,nemvárják havi több millióval a keleti diplomásokat,pláne ha frissen végzett.

A legtöbb "elmegyekmertittnembecsülnekmeg"diplomás,kint legfeljebb betanított munkás lehet.Aki külföldön képes érvényesülni,az itthon is tudna.A többieké meg a gány munka.

2010. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
nem gondoltam volna hogy ilyen irányba fog elmenni ez a kérdés de érdekes látni ki hogyan áll az oktatáshoz...én amellé állnék aki külföldön képzeli a boldogulását,itthonról én is menekülnék és fogok is amint lehetőségem lesz rá.Kövezzenek meg de adózni sem szivesen adózom,nem azért akarok dolgozni hogy lenyúlja a felét az állam onnan meg az épp hatalmon lévő politikusok zsebébe vándoroljon. ez a véleményem.amugy beletrafált az egyik válaszoló,jogásznak tanulok,mellette pedig cukrászatot is.Az elsőt a szüleim miatt a másik pedig a hobbim, szenvedélyem.És nem tudom melyiknek fogok jobban hasznát venni, remélem mindkettőnek együtt.
2010. jan. 6. 18:28
 18/29 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egyre több a diplomás, nem a diploma értékelődik le, hanem a nem-diplomások.


Korábban, amikor minden 10.-20. ember volt diplomás, akkor aki nem volt diplomás, az volt az átlagos ember, a diplomás pedig a magasan képzett személy volt. Most kb. az a felfogás, hogy aki diplomás, az az átlagos ember, aki nem diplomás, az már nem ember.


A diplomások társadalmi megbecsültsége (=fizetése) egyébként magasabb, mint a nem-diplomásoké.


Sokan azt hiszik, hogy a szakmunkások, "hiányszakmák" képviselői sokat keresnek, de ez összesen néhány száz bútorrestaurátorra, hangszerkészítőre és orvosi műszerészre igaz az országban, a többi szaki kevesebbet keres a diplomásoknál.


"És miért keresnek sokkal többet?"


A kettő ugyanaz. Társadalmi megbecsülés = fizetés.


Pl. az orvosok papíron keveset keresnek, de magas a társadalmi megbecsültségük. Mi ennek a következménye? (Elárulom: hálapénzekből átlagosan kb. 2-szer annyit keresnek, mint amennyit papíron).

2010. jan. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Tudod mennyi az orvosok kezdő fizetése? 90e...

Most nem rég volt a tüntetés. Ha jól tudom kb. 9 évig kell itt dolgozniuk, hogy többet keressenek.

Nézz meg egy jó szakmunkást. 2 év alatt elvégzel egy cukrász szakács szakmát, kezdő fizetésed 200e körül van, külföldön még több, és ez egyre csak nő.

2010. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
50%

" Ha jól tudom kb. 9 évig kell itt dolgozniuk, hogy többet keressenek."


Tudsz olvasni? Írtam, hogy keveset keresnek az orvosok, de mivel társadalmi megbecsültségük magas, ezért illegális csatornákon 2-szer annyit keresnek, mint legálisan (van, aki 5-10-szer annyit, van aki egyáltalán nem).


"2 év alatt elvégzel egy cukrász szakács szakmát, kezdő fizetésed 200e körül van"


Igen, az ország legsikeresebb 10 cukrászdájának egyikében, feltéve, hogy éppen most ment nyugdíjba onnan az előző cukrászmester, aki 40 évig volt a szakmában, és - milyen valószínű -pont téged vesznek oda fel, akkor tényleg lehet kezdő cukrászként nettó 200-at keresni. A valószínűbb azonban egy jóval alacsonyabb fizetés (szakmunkásoknál az élelmiszeriparban a 70-80 nettó a tipikus).


Kérdés: ha ennyire jól keresnek a szakmunkások, miért nem vagy szakmunkás?

2010. jan. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!