Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki kettős állampolgár,...

Aki kettős állampolgár, hogyan definiálja magát?

Figyelt kérdés
Pl. aki határontúli magyar vagy aki kiházasodott máshová? Németországi magyar, amerikai-magyar, francia-magyar vagy egyszerűen magyar vagy olasz? Mitől függ, hogy ki hogy definiálja a nemzeti identitását, ha több országhoz kötődik?
2009. dec. 28. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A határontúli magyarok nem feltétlenül rendelkeznek kettős állampolgársággal.


Én pl Felvidékről írok, nincs magyar állampolgárságom, ami azonban egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem tartom magam magyarnak.

Csakis magyar vagyok, és szó sincs semmiféle kettős identitásról.


Tehát a nemzeti identitásom magyar, ha pedig be akarom magam azonosítani földrajzilag is, vagyis ha meg akarom jelölni, hogy honnan származom, akkor azt mondom, hogy szlovákiai magyar.


Viszont a szlováksághoz gyakorlatilag semmi sem köt, max annyi, hogy az ő válogatottjuknak szorítok inkább, ha idegenekkel játszanak, és nem a magyarokkal. De az ő meccseiket csak akkor nézem, ha nem a magyar válogatottal játszanak egy időben.:)

2009. dec. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Még valami.


A kettős identitás inkább azokra jellemző, akik vegyesházasságokban élnek, vagy akik nyugaton élnek. Az ilyenek sokszor a magyar identitásukat is lecserélik.


A magyarság Magyarország határain túl élő tagjainak azon részének nagyja, amely olyan területen él, ahol a magyarság nem csak szórványosan fordul elő, hanem tömböt alkot, azonban ragaszkodik a magyar identitásához, és nem hajlandó lemondani róla.

2009. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedves előző, olyan szépeket írtál, jó volt olvasni, hogy ennyire ragaszkodsz a magyarságodhoz. :) Bárcsak mindenki ilyen lenne itt Magyarországon.... Hát hiába, van mit tanulnunk a határon túli magyaroktól, már ami a hazaszeretetet illeti.
2009. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is jó volt olvasni, amit te írtál.:)


Sajnos viszont gyakran találkozok ezen az oldalon olyan véleményekkel, amelyeket már nem ennyire jó olvasni...

2009. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én kettős állampolgár vagyok és azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom, hogy hogy "illik" definiálnom magam.
2009. dec. 29. 08:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Tarthatod magad egyszerre két nemzet tagjának; az egyik nem zárja ki a másikat, a mindenféle ellenkező híresztelés ellenére sem.
2009. dec. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!