Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A nyomozók miért kérnek...

A nyomozók miért kérnek mindig írásmintát?

Figyelt kérdés

észre vettem akármibe keveredek bele, vagy akármi van, de szóval ha rendőrségre kell mennem, nyomozókkal beszélni, vallatnak, vagy épp én teszek feljelentést, vagy akármi, a lényeg, hogy mindig kérik, hogy ezt vagy azt írjam le (akár csak a saját nevem, vagy pl rajzoljam le mi merre is volt, mert nem értik, vagy egy lakcímet, de írjam, vagy akármit, a lényeg, hogy simán átlátszó, hogy írásmintát kérnek, csak ezt nem mondják ki - ellentétben a filmekben most láttam, hogy ott speciel a nyomozó kimondta, hogy kérem adjon írásmintát - tehát mindegy mit ír az ember, csak írjon egy papírra, egyszer úgy adták elém, hogy egy társam írása is rajta volt)



most tippeljen az ember arra, hogy a rendőrség grafológiázik? :)


vagy mi lehet ez?



2014. ápr. 4. 17:18
 1/5 A kérdező kommentje:
mert ha grafológiáról lenne szó, az nagyon szánalmas lenne, tekintve, hogy egy börtöntöltelékről hivatásos grafológus kijelentette, hogy "őszinte, becsületes" ember...
2014. ápr. 4. 17:40
 2/5 A kérdező kommentje:
itt senki nem tanul rendőrnek, meg rendőrségi pszichológiát (hogyan hassunk pszichésen a vádlottra, vagy hasonlók)? vannak erről könyvek?
2014. ápr. 4. 18:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nyomozó, így csak tippelni tudok, de nem hinném, hogy grafológiával szarakodna a rendőrség.

Az írásminta inkább arra kellhet, hogy ha találnak valami levelet vagy üzenetet, akkor azt összehasonlítják a te írásoddal és kiderül, hogy te írtad-e vagy nem.

Vagy csak ki akarják deríteni, hogy bal- vagy jobbkezes vagy.

2014. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

szóval csak egy rutinművelet lenne...

mint a motozás, fénykép, ujjlenyomat és társai

2014. ápr. 4. 23:10
 5/5 anonim válasza:
Nem írásmintát kérnek, ne aggódj. Ha az lenne, kirendelnének igazságügyi írásszakértőt is, ami szakértő kireendelő határozattal történik, amiből az érintet is kap (jelen esetben te). Viszont az könnyen elképzelhető, hogy egy helyszín lerajzolása szemléletesebb az azt nem ismerő számára, mint szóban leírni. Ettől persze még le kell írni, de a rajz segíthet a megértésben. Amúgy a nyomozó legfeljebb kihallgat, nem vallat. Az kicsit más tészta.
2014. ápr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!