Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jó-e és nem sértő-e az alábbi...

Jó-e és nem sértő-e az alábbi szilveszteri buli ötlet?

Figyelt kérdés

Kitaláltam, hogy szilveszterkor bulit tartok nálunk. 5-en lennénk, Barátnőm, Én, csoporttársam, csoporttársam tesója és barátnőm barátnője. 16-28 korosztály. Szolid társaság vagyunk, buli alatt nem a berugást, hanem a jó beszégletést, film, activity, és egyéb hasonló szórakozásokat értem.

Nem vagyok a legjobb anyagi helyzetben, ezért először úgy gondoltam, hogy összedobós legyen, aztán arra jutottam, hogy elkérnék mindenkitől 2000 forintot (barátnőmtől nem kérnék természetesen) és megszerveznék, intéznék mindent (vacsora, köret, virsli, pezsgő, bor, üdítök, pogácsa, sütik).


Szerintetek, sértő-e 2000 forintot elkérni? Mit tudtok tanácsolni?


2009. dec. 13. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértő, de szerintem jobban jársz, ha körbe telefonálsz, hogy ki mit tud hozni.

Ünnepekkor mindenhol áll a kaja, pia hegyekben. Felesleges pénzt beszedni, mindenki vállaljon be valamit amit hoz.

Bólé, szendvicsek, alkohol, stb.

2009. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem sértő.

De az összesen 10ezer forint lenne, ami szerintem kicsit kevés.


ui: Jó szórakozást!

2009. dec. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne sértő? Azért mert te szervezed, és nálatok lesz, az még nem azt jelenti, hogy te állsz mindent. Ez nem szülinapi buli. Mi is mindig úgy csináljuk, mi adjuk a párommal a helyet, meg én is készülök, de a kaja-pia árát összedobjuk. Általában én megveszek mindent, elteszem a blokkot, és már a buli elején elosztjuk és mindenki odaadja a pénzt. Azért nem szeretem, a "mindenki hoz valamit otthonról" bulikat, mert nálunk többször kijött, hogy az egyik ember hoz egy üveg bort, a másik meg egy üveg Jagert. Vagy valaki hoz, egy lábas pörköltet, a másik meg egy fél tálca sütit. Nincs arányban a kettő. Ezért szoktam én azt javasolni, hogy mindent vegyünk meg, aztán elosztjuk.
2009. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Szerintem nem serto, mi mar evekota igy csinaljuk, jo a mi tarsasagunk kicsit nagyobb. Mindig kiberelunk egy kocsmat es mindenki bele teszi a reszet. Sosem volt gond!! Es mindig jo bulik voltak.
2009. dec. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én a helyedben nem így csinálnám, hanem megkérdezném ki mit tud hozni a buliba:) így nem kerülnél kellemetlen helyzetbe, ha valaki nem lenne hajlandó fizetni és nem lennének megjegyzések sem.(nem ismerem a társaság tagjait, de sohasem lehet tudni, inkább a rosszabbat feltételezem és nem lesz csalódás max. pozitív irányba).

egyébként úgy lenne korrekt, ha mindenki beledobna valamit.

jó szórakozást!

2009. dec. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!