Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szlovákiában magyarul beszélni...

Szlovákiában magyarul beszélni? 16/L

Figyelt kérdés

Pár hét múlva indulunk pár napos kirándulásunkra, melybôl 2 napot Szlovákiában töltünk. Nem voltam még ott, tehát fogalmam sincs, mennyire tolerálják a magyar beszédet.

Apukám mesélte, hogy amikor ôk voltak kint, a rendszám miatt téglával dobálták a buszt a szlovákok. Nagybátyám szerint se a legjobb ötlet, hiszen nem nagyon szeretik.


Az lenne a kérdésem, hogy mennyire szabad ott magyarul beszélni, ha nem szeretnék semmilyen konfliktust?

Étteremben, utcán, kisboltban?


Köszönöm szépen a válaszokat!:)


16/L


2014. febr. 11. 20:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Akiket megvernek, annak általában megvan az oka..

Bár primitív ember mindenhol van, aki valami miatt kinéz.

Annyira kell félned, mint itt az utcán.


(romániában egyszer egyszer egy magyar csapat hangosan énekelte, hogy lesz még a magyaroké Kolozsvár meg ilyenek. Érthető ha ez pl. nem tetszik a románoknak).

2014. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
#11 Igen, ebben igazad lehet. "Nem zörög a haraszt.." :)
2014. febr. 11. 22:24
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi amikor kirándultunk a Tátrában, kilyukasztották az autógumit. Egyszer fordult elő, azóta is voltunk sokszor, de teljesen normális viselkedett mindenki.

A tanulság: mindenhol lehetnek primitív emberek, nem a nemzetiségtől függ.

Egyébként én is szlovákiai vagyok, de ezen kívül más "támadás" nem ért soha és a környezetemben mást sem.

Arrafelé, amerre mentek, rengeteg magyar fordul meg, túrázni, vagy így télen síelni. No para.

2014. febr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

#13 Köszönöm szépen!:)


Olyat is hallottam, hogy hogyha a boltban magyarul beszélnek az emberek, kiküldik ôket. Akkor ilyentôl nem kell tartanom?:)

2014. febr. 12. 16:12
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Boltban is előfordulhat egy-egy hülye, dehát hülyék mindenhol lehetnek...

Szlovák határ mellett élek, itt rengeteget járunk át és ők is ide. Vannak hülyék, igen. De hol nincsenek? Itt is van olyan, aki szerint a szlovákiai magyar "szlovák" és takarodjon haza, meg ott is előfordul, hogy egy bolti eladó nem AKAR megérteni, mert nem szlovákul szólsz hozzá (azért a határ mentén, főleg a magyar városokban, községekben ritka, hogy valaki TÉNYLEG nem ért magyarul, ezért írtam, hogy nem AKAR).

Szóval a lényeg: bele lehet szaladni idiótákba, de csak akkora valószínűséggel, mint bárhol máshol. Beszélj nyugodtan magyarul :)

2014. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Kini :)) ***** válasza:
81%

Volt már 1- 2 ilyen sztori, de nem rendszeresek az ilyen esetek. Én sokszor voltam már Szlovákiában, és velünk teljesen normálisak voltak a szlovákok. Köztük is vannak rendes emberek, akik elfogadják a más nemzetiségűeket, és nacionalisták is. De szerintem nem egy veszélyes nép...:) Nyugodtan beszéljetek magyarul. :)

15/L

2014. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
#15-16 Köszönöm szépen!:)
2014. febr. 14. 18:20
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha még aktuális:

Nem kell félni ám a szlovákoktól. Felvidéki vagyok, s nagyon sokszor járok Pozsonyba, vagy az ország északi részeibe kirándulni. Barátokkal/szülőkkel eddig mindig, mindenhol magyarul beszéltem, és sehol sem volt probléma belőle. Lehet, hogy egypáran kicsit csúnyán fognak nézni rád, dehát az még belefér :D

Boltból sem küldtek még ki amiatt, mert magyarul beszéltem volna.

Persze, nyilván vannak kirívó esetek is, mikor egypáran elvadulnak, de nem jellemző..Egypár hiperbuzgó barom van csak, akik vérig utálják a magyarokat, de a nagy többséggel nincs gond

2014. febr. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#18 Köszönöm szépen!:)

És egyébként igen, aktuális még egy darabig.:)

2014. febr. 16. 18:28
 20/22 kismutyesz_ válasza:
100%

Én is szlovákiai vagyok, és a határnál lakom, Győrhöz közel. Rengeteget járok át Magyarországra, és az az igazság, hogy én az ottaniakkal barátkozom szívesen. Úgy veszem észre, hogy több normális barátot találtam ott különböző helyeken, mint a városomban egyszerre. De lehet, hogy én születtem rossz környezetbe. Na mindegy, beszélhetsz nyugodtan magyarul, és jó kirándulást! :)


16/f

2014. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!