Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szlovákiában magyarul beszélni...

Szlovákiában magyarul beszélni? 16/L

Figyelt kérdés

Pár hét múlva indulunk pár napos kirándulásunkra, melybôl 2 napot Szlovákiában töltünk. Nem voltam még ott, tehát fogalmam sincs, mennyire tolerálják a magyar beszédet.

Apukám mesélte, hogy amikor ôk voltak kint, a rendszám miatt téglával dobálták a buszt a szlovákok. Nagybátyám szerint se a legjobb ötlet, hiszen nem nagyon szeretik.


Az lenne a kérdésem, hogy mennyire szabad ott magyarul beszélni, ha nem szeretnék semmilyen konfliktust?

Étteremben, utcán, kisboltban?


Köszönöm szépen a válaszokat!:)


16/L


2014. febr. 11. 20:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én voltam (10 éve) akkor is ugyanezeket a rémtörténeteket nyomatták, mindvégig magyarul beszéltünk a sípályákon is meg a boltokban is. (máshogy nem is tutdunk volna)


Nem történt sehol semmi, kedvesek voltak.


Kb ezt a magyarellenességet úgy képzeld el ott , mint amit itt művel a jobbik a cigányokkal...

2014. febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
Magyarul!Szerintem meg épp forditval van, ha Szlovákiábol 1 magyar kimegy Magyarországra rögtön kiközösítik,saját tapasztalat bár én Ukrajnából írok.
2014. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:

Én Szlovákiában élek.

Attól függ,hogy melyik részére mész:)

Csallóköz-itt kb mindenki magyar,itt megértik ha magyarul kérsz. De ha pl. a Tátra ott már nem:D

2014. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a választ. Tényleg így lenne?:)


#2 Én ezt nem igazán veszem észre. Elég jóban vagyok egy Ukrániából Magyarországra költözött fiúval. Otthon ukránul beszélnek, a szülei nem igazán tudnak magyarul. Viszont a srác tud. Majdnem össze is jöttünk párszor vagy mi.:)

Nem szoktak vele furcsán viselkedni, sôt. Szimpatikusnak és különlegesnek találjuk/találom.:)

2014. febr. 11. 20:38
 5/22 A kérdező kommentje:

#3 Oh. Köszönöm.:)

Az igazi úticélunk Lengyelország, É-K felôl megyünk majd busszal. Ott, Kassa környékén, tôle északon milyen a helyzet?:)

2014. febr. 11. 20:43
 6/22 rajcziz ***** válasza:
Nyugodtan beszélhetsz magyarul, ahol csak akarsz. Legfeljebb lesz valaki, aki nem ért meg. :) Nagyjából annyira kell számítanod, mint egy szlováknak, ha elmegy Magyarországra: semmire.
2014. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#6 Köszönöm.:)

De azért gondolom biztosan lehet valami nagyon minimális oka ennek a "félelemnek", vagy tényleg csak rosszindulatú emberek agyából pattant ki ez a gondolat?:)

2014. febr. 11. 20:49
 8/22 A kérdező kommentje:

Jézusom, tényleg azt írtam, hogy Ukránia? Sajnálom, félregépeltem.

Természetesen *Ukrajna.

2014. febr. 11. 20:51
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

szlovákiai vagyok, nyugodtan beszéljetek magyarul! Velem még nem fordult elő, h megdobáltak volna, csak egyszer beszóltak, h: "Szlovákiában szlovákul", de nem nekem kellett volna ezt mondaniuk, mert úgy le**esztem őket meg ezt a szar országot, h eltemethette volna magát élve!

Szóval no problem :) ha meg beszólnak, középső ujj :) azt megértik

2014. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#9 Köszönöm!:)

Viszont ha beszólnak, akkor inkább nem mondok semmit, hiszen nem szeretnék semmilyen konfliktust, mint írtam.:)

2014. febr. 11. 21:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!