Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan köszönjek vissza?

Hogyan köszönjek vissza?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok.

Ha egy nő (50-60 év körüli) Szia-val köszön akkor én hogyan köszönjek vissza?

Jónapot kívánok vagy a Csókolom is belefér még??

Én a Csókolomot jobban szeretem használni, de ez nem hangzik dedósnak egy 20 évestől?


2009. nov. 27. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Jó napot kívánok. De az egyén fazonán függ.
2009. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg vissza tegezhetnéd és Szia-val üdvözölhetnéd...Az idősebb nő kezdeményezi a tegeződést.
2009. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A "csókolom"-ot inkább mellőzd. Köszönj vissza jó napottal és kérdezz rá, hogy "Inkább mondjak én is szervuszt?", hiszen ha ismeretlen az illető, elég neveletlenség az ő részéről az, hogy letegez egy másik felnőtt nőt, még ha az jóval fiatalabb is nála.
2009. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha letegez akár nő, akár férfi, az illem szerinte visszategezheted. Tehát, ha az 50 éves nő sziával köszön, te is sziát köszönhetsz.

De ezt nem szokták betartani.

IGy marad a jó napot kivánok. 20 évesen már nem köszönj csókolommal.

2009. nov. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
először kérdezd meg milyen jogon tegez le, mivel az etikettben benne van hogy csak azt szabad letegezni rögtön aki abszolút tuti gyerekkorú, mást nem. utálom ha letegeznek az öregek
2009. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Ebből így nem tudjuk megmondani: ki az, mióta ismered, honnan? Attól is függ, hogy milyen stílusú, ha fiatalos, akkor valószínűleg tegeződni akar, ha konzervatív, akkor esetleg magázást vár el. Először magázd, és majd szól, ha azt akarja, hogy tegezd vissza.
2009. nov. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elég zűrös szokott ez lenni, ahogy a gyerekekből felnőtt lesz. Én (idősebb nő) szivesen veszem az "üdv", vagy "heló" kifejezést az első, átmeneti időszakban aztán megmondom, hogy tegezzél. A nénizést utálom. Meg szoktam mondani, hogy a keresztnevemen szólítson, legfeljebb ha nehezen megy eleinte, akkor a kerszetnév teljes, becézetlen alakja. Jobb lenne már az iskolában megtanulni a "Jónapot kívánok, tanárnő" formulát, mert akkor a gyerekeknek könnyebb lenne a váltás. A katonaságnál meg ilyen helyeken divat a "megszólítást kérek" , ezt mondja a kiskatona, ha nem tudja, hogyan kell szólítani a valakit. Szerintem ezt - akár kis humorral - a magánéletben is eredménnyel lehetne használni.
2010. febr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Udvariatlan volt Veled az illető nő. Nem illik letegezni a másik embert és nem várhatja el Tőled, hogy magázd, míg ő tegez. Ezt hívják egyébként cseléd-pertunak, mert a régi világban az urak tegezték a cselédet, és neki nem volt szabad visszategezni. Nem könnyű az ilyen helyzeteket megoldani a gyakorlatban. Én 33 éves nő vagyok és sokszor letegeznek, főleg olyan 50-60 évesek, akiknek a modorukkal amúgy is baj van. Én azt tapasztaltam, hogy aki jóval idősebb és letegezi a másikat, az általában hajlamos lekezelően is beszélni vele, kötekedni, mintha ő a koránál fogva értékesebb ember lenne. Egy ideig összeszorított fogakkal tűrtem ezt a stílust úton-útfélen (ld. pl uszodai kabinosnő indokolatlan kötekedései durva cseléd-pertuval mixelve stb.), de most már vannak technikáim, amivel kivédem. Egyrészt, ha nem a megfelelő stílusban szólnak hozzám, meg sem hallom. De volt, amikor megmondtam, hogy nem emlékszem, hogy összetegeződtünk volna.Szituációtól függ. Aki idősebb nálad és letegez Téged, anélkül, hogy rögtön felajánlaná a tegeződést, az nem tisztel Téged és tudat alatt így próbálja meg erősítgetni magát, mert csak másokhoz viszonyítva képes magát értékesnek érezni. Lehet, hogy ez a viselkedés nem tudatos náluk, de én ilyennek látom a cselédpertuzó személyek többségét. Én például soha nem tegeznék le egy 16 évest sem, csak azért, mert én picivel több mint kétszer annyi idős vagyok mint ő. Attól, még, hogy nálam fiatalabb, ő is ugyanígy megérdemli a tiszteletet és azt, hogy magammal azonos szinten kezeljem, amikor vele beszélek. Szóval, mégegyszer: illendő lett volna, ha a hölgy magáz Téged vagy felajánlja Neked a kölcsönös tegeződést és nem pedig LEtegez.
2012. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!