Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki betölti a harmincat, az...

Aki betölti a harmincat, az már öregnek számít?

Figyelt kérdés

Főleg, ha még előtte van az első gyerek, első diploma. Öregnek számít-e a szerelmi kalandok, a szórakozás, a művészeti ambíciók területén.

Néha úgy érzem, az élet 15-25 éves korig tart, ha utána akar elérni valamit az ember, megmosolyogják, vagy elítélik.


2013. dec. 11. 06:04
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
még fiatal! dehogy öreg! az öreg az 50-60 éves
2013. dec. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lenne öreg? :o
2013. dec. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
NEM:)
2013. dec. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez ugye nézőpont kérdése. Egy 12 éves iszonyú öregnek tartja, egy 70 éves meg taknyos kölyöknek.
2013. dec. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

És még tovább lehetne szaporítani a közhelyek sorát, pl. azzal hogy van aki harminc-x évesen már öregebb "belül" mint némelyik hatvanéves.

Hogy gyereket, meg diplomát mikor kell letenni az asztalra, azt én nem tudom. A második mondattal már tudok mit kezdeni. Én pár évvel fiatalabb lehetek nálad, és néha el is gondolkozok ezen a kérdésen. Mire elsajátítom azokat a dolgokat amik érdekelnek (lásd művészet), bőven 30 leszek. És? Mit tudok tenni, sajnos nem 16 évesen ébredtem fel, hanem pár évvel később. Van aki soha. Szerelmi kalandok, szórakozás? Akár nő vagy, akár férfi, belekezdhetsz bármikor, ha még nem tetted volna. Aztán majd rájössz hogy nem ez a fontos és más élmények után nézel, de ez a normális.

A külső viszont fontos, ha jól, fiatalabbnak nézel ki, kevésbé néznek hülyének :)

2013. dec. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

dehogyis..:)

az öreg 60 éves után van. :D

2013. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Dehogy öreg - középkorú.

"előtte van az első gyerek" Ha nőről van szó, akkor viszont az sok, veszélyeztetettnek számít kora miatt. Első gyereknek orvosi szempontból ideálisan 25 év körül jó. Hiába tolódott ki az életkor, a biológiai érettség előbbre tolódott és problémákat vet fel, hogy 15-20 évig "készülődik" a szervezet az anyaságra. Ez van.

2013. dec. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, egy 12 éves gyereknek öreg az aki 20 vagy annál idősebb :)


Vannak felosztások az életre, mindenféle szempont szerint. Például ahogy megváltozik a gondolkodás, vagy értékrend, mi fontos mi nem. A 30 az szerintem még még csak nem is középkorú. Olyan 35 körül kezdődik a középkorúság. Valóban öregnek csak 75 felett látom az embereket, persze van aki már 70-nél olyan, van aki 80-nál. Szerelmi kalandok talán csak aggkorban nincsenek. Szórakozás teljesen egyéntől függ, nincs korhatár. Művészeti ambíciókról nem tudok nyilatkozni. Karrierben viszont 35 talán valóban vízválasztó, az akkori állapotból már biztosan előre lehet jelezni a jövőt. 42/F

2013. dec. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"35 körül kezdődik a középkorúság" Férfiaknál igen. Jogilag egyenlő, de a biológiai organizmust tekintve különböző a két nem.
2013. dec. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát aki már nagyon "kiélt" az lehet annak

érmi magát- De egyáltalán nem az

2013. dec. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!