Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak szerintünk nem ugyanaz...

Csak szerintünk nem ugyanaz az árusítás meg az árulás?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen olvasom, hogy árulást használnak valamilyen termék árusítására. Barátommal összevesztem, mert szerintem egyébként lehet mindkettőt használni, bár valóban elméletileg talán nem lenne helyes, de a köznyelvbe beleivódott, szerinte meg egyáltalán nem kéne használni. Tehát abban egyetértünk, hogy a két szó nem ugyanaz. Hiszen az árulás szerintünk csak valakinek az árulása lehet, ha valaki elárul valakit, az árulás, ha pedig valaki eladni szeretne valamit, akkor az árusítás. Mit gondoltok? Tényleg nem ugyanaz a kettő, vagy az árulás egy azonos alakú szó (semmiképp sem többjelentésű)?
2013. dec. 8. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Az árulás tényleg két azonos alakú szó, a piacon árulják a termékeket, az árusítás újabb keletü túlbonyolított bürokratikus szóképzödmény. Ez ugyanolyan, mint a szállítás/szállítmányozás - a kettö közt nincs jelentésbeli különbség, csak feleslegesen túl van bövítve.
2013. dec. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyan az. Annyi, hogy az "árusítás" hivatalosabban hangzik.
2013. dec. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, mások véleményét is várom! :-)
2013. dec. 9. 11:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!