Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kisbabánk fog születni, és...

Kisbabánk fog születni, és mindenképp biblikus nevet szeretnénk adni a babának?

Figyelt kérdés
A baba nemét nem tudjuk még, viszon jól jönne, egy kis segítség. Szívünk szerint az összes biblikus nevet átnéznénk, és hozzá a név jelentését. Előre is köszönjük, hogy segítetek!

#név #Biblia #biblikus nevek
2013. nov. 20. 21:59
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Szerintük a Brájen sokkal jobb. Végül is, ízlések és pofonok. :)
2013. nov. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Az én fiaimat Máténak ás Andrásnak hívják. Nem tudok róla, hogy bárki emiatt csúfolta volna őket, vagy ezt ők keresztnek gondolnák.
2013. nov. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Kései Sirató ***** válasza:
100%

AZ első én a második válaszoló enyhén szólva is primitív.. tudniillik a leggyakoribb neveink egytől-egyig bibliai eredetűek.

Jól tükröződik a magyar névválasztási szokásokban, hogy keresztény országban élünk.


Sok nevet felsoroltak előttem is, ami még talán kimaradt:

Dániel, Ábel, Áron, Dávid, Filemon, Márk, Pál, Péter, Efraim, Jakab..

Lánynevek: Rebeka, Lea, Ráhel, Sára, Erzsébet (új változatai: Eliza, Liza), Naomi.

2013. nov. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
49%
Onán.
2013. nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
39%
#24: kár próbálkozni.. én tegnap a Júdást javasoltam, de még aznap kiirtották a hsz-t..
2013. nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Nekem van egy nagyon jó könyvem: Bolla Zsuzsanna: Biblia eredetű utónevek. Ebben minden bibliában előforduló keresztnév benne van, kiemelve azokat amelyeket lehet adni ma Magyarországon. Amit itt belinkelt valaki az is jó honlap.

Amik nekem tetszenek Biblia eredetű nevek: Sára, Domonkos, Ágoston, Bertalan, Zsuzsanna, Illés, Simon, Johanna

Szerintem nagyon sok szép, biblia eredetű nevet használnak Magyarországon is.

Bibliai eredetű nevek a teljesség igénye nélkül:

Abigél, Anna, Daniella, Eszter, Erzsébet, Éva, Hanna, Izabella, Judit, Júlia, Klaudia, Lídia, Lea, Magdaléna, Mária, Manuéla, Márta, Mirjam, Noa, Noémi, Petra, Rebeka, Stefánia, Szimóna, Tamara, Zsuzsannna

Ábel, Ábrahám, Ádám, Ágoston, András, Áron, Baltazár, BArnabás, Benjámin, Dániel, Dávid, DEmeter, Efraim, Éliás, Emánuel, Félix, Fülöp, Gábor, Gerzson, GEdeon, Izsák, Jakab, János, Kelemen, Lázár, Lukács, Márk, Mátyás, Máté, Mihály, Mózes, Nátán, Nataniel, Noé, Pál, Péter, Ruben, Sámson, Sámuel, Teofil, Titusz, Tóbiás, Uriel

2013. nov. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Dzsesszika, Kevin, Rodrigó! Miért csúfoljátok Pétert?

- kérdezi a tanító néni szomorúan.

(Valahol Magyarországon, 2020. szeptember 1-én.)

2013. nov. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Fiú nevek: Nátán- Isten ajándéka, Dávid- Isten kedvence, Áron, Sámson, Sámuel, Noé, Ádám, Ábel

Lány nevek: Éva, Judit, Ráhel, Sára, Rebeka

2013. nov. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a Gábor, Péter, András, Dávid a legszebb férfi nevek. Mind bibliai eredetű, nem tudom miért lenne rosszabb egy Dávidnak, vagy egy Petinek, mint egy Bátornak, vagy éppen Solyómnak...
2013. nov. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Dávid, és Dániel, Márk, Máté, Ábel, András, János és sorolhatnám mind biblikus név, lányok, Ráhel, Eszter, Sára, Lea..és sorolhatnám..és nektek ez gyermekbántalmazás? Ha biblikus nevet akarok adni a babámnak?
2014. jan. 26. 21:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!