Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kisbabánk fog születni, és...

Kisbabánk fog születni, és mindenképp biblikus nevet szeretnénk adni a babának?

Figyelt kérdés
A baba nemét nem tudjuk még, viszon jól jönne, egy kis segítség. Szívünk szerint az összes biblikus nevet átnéznénk, és hozzá a név jelentését. Előre is köszönjük, hogy segítetek!

#név #Biblia #biblikus nevek
2013. nov. 20. 21:59
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Johanna, Dávid! :)))
2013. nov. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Bibliai nevek pl. az Áron, Ádám, Ábel, Dávid, József, Dániel, Máté, Tamás, Péter, Pál, Márk

Eszter, Sára, Mária, Éva, Anna


Azt valahogy nem nagyon értem, hogy ezek miatt a nevek miatt miért csúfolnák később a gyereket, ahogy itt előttem írták páran.


Itt van írva jelentés is:

[link]

2013. nov. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
82%
Nyugtass meg minket, hogy normális nevet fogtok adni a gyereknek. A Biblia tele van szép, ma is használatos nevekkel, nehogy olyat adjatok neki, amit normális ember nem kapott már 2 ezer éve.
2013. nov. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
45%
engem osztálytársaim, meg kb mindenki Jézusnak hív, mert olyan a hajam meg a szakállam, mint neki volt, egyik osztálytársamat meg mindig Izsáknak hívjuk, na azt már nem toom mé, de találó név xDD
2013. nov. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%
Az egyik ismerősömnek nemrég született babája, Mózes lett a neve. Szegény gyerek...
2013. nov. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen le vagyok dobbenve az itteni hozzaszolasoktol. Nekem is biblikus nevem van (kereszt es vezeteknev is), de soha az eletben nem csufolt ki miatta meg senki, amikor kisgyerek voltam, akkor sem.

Joforman minden bibliai nevnek van magyar megfeleloje, ne vegye el a kedveteket az itteni hozzaszolok megjegyzesei. Egyebkent gratulalok a kisbabahoz.

2013. nov. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
37%
Ne emberektől kérd, hogy m utassák meg, hanem Istentől.Megfogja mutatni.
2013. nov. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%
Jah, ha az elsőt megkapod kérj megerősítést is.
2013. nov. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha a negatív hozzászólóknak lenne egy minimális bibliai műveltségük, akkor tudnák, hogy rengeteg ma használatos, hagyományosnak számító név bibliai eredetű: Mária, Erzsébet, Anna, Sára, Eszter, Lídia, József, János, István, Péter, Tamás, Pál, András, Dávid, Dániel stb. Bár igazatok van, legyen inkább Zsülike vagy Marlonbardó azok igazán menő nevek, de ha Peti lenne vagy Andris, akkor kicsúfolnák a világból.
2013. nov. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
21 Nem tudom mi a bajuk a Péterrel, nekem az egyik kedvenc férfi nevem:)
2013. nov. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!