Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, ha nem lenne...

Mit gondoltok, ha nem lenne internet, nem találták volna fel, akkor most kevesebb 13 -14 éves élne szexuális életet?

Figyelt kérdés
Ha nem lenne internet , jobb lenne a világ?
2009. nov. 18. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát az első kérdésedre nem tudok válaszolni. A másodikra annyit, hogy nem biztos, hogy jobb lenne, csak más. Az internet egy csomó dolgot megváltoztatott. Pl. új foglalkozások születtek, ezek a net nélkül nem léteznének. Aztán szerintem az ügyintézés sokkal lassabb lenne, hiszen akkor minden a postára lenne bízva (mellesleg net nélkül ott is lassabban mennének a dolgok, sokkal jobban le lennének terhelve, stb.). Viszont amit sajnálok ezen a téren, hogy az internet széles körű elterjedése óta szinte kihalt a magánlevelezés és a képeslap küldés. Bár a képeslapos dologban már az sms is benne van. Nyaraláskor régen kimondottan illetlen dolog volt nem küldeni képeslapot a barátoknak, közeli rokonoknak, ma viszont elintézik egy sms-el. Meg persze az ünnepi képeslapok, sokkal kevesebben küldenek. Elintézik szintén egy sms-el, vagy netes képeslappal. Ezt azért én sajnálom, szép szokás volt (oké, ma is küldenek képeslapot, de messze nem annyian, mint régen).

Viszont azért az internet rengeteg időt megspórol az embereknek. Ha valamire kíváncsi vagyok, akkor csak ráguglizok, ez azért jóval gyorsabb, mint elmenni a könyvtárba (aminek a nyitvatartása ugye korlátozott), ráadásul minden egyes eszembe jutó dolog miatt nem is rohangálnék. Persze ha valami komolyabb dolog miatt folytat az ember kutatómunkát, akkor ma is könyvtárba megy, ez nem nagyon fog eltűnni szerintem, vagy legalább is nem mostanában.

A másik érdekes dolog, hogy az internet miatt nagyon sok szokásunk átalakult, főleg a régebbi hasonló eszközökkel kapcsolatban. Ugye kezdetben vala a rádió, régen azt is úgy hallgatták az emberek, hogy körbeülte az egész család és hallgatták. Miután megjelent a televízió, a rádiózás háttértevékenységgé vált. Ma már a televízió is erre a sorsra jutott, nálam is szól a tévé, nézem is, de nem ülök előtte, csak netezés közben oda-oda pillantok. De az internetnek köszönhetően nagyon átalakulóban vannak a televíziónézési szokások. A fiatalok többsége nem akkor nézi a tévéműsorokat, amikor azok adásban vannak, hanem a neten akkor, amikor kedvük van hozzá. Ezt nem nevezném sem rossznak, sem jónak, egyszerűen csak tény, hogy mindig, ha egy új médium megjelenik, az átalakítja a korábbi szokásokat. Amikor még nem volt net, csak tévé, akkor ugyan így támadták és dicsőítették azt is, az előtt meg a rádiót.

2009. nov. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

amikor én voltam 13-14 akkor nem volt internet, de az összes csaj élt már szexuális életet, csak nem verték nagy dobra. sőt, vannak kultúrák, ahol soha nem is volt internet, de 13-14 évesen már férjhet mennek a lányok. :)

egyáltalán nem hiszem, hogy van összefüggés.

2009. nov. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan kevesebb kapcsolat jött volna létre, de ezen nincs mit másnak gondolni, ezek leírt tények, amik cikkekben is leírattak már.

Ha nem lenne internet, sokkal kevesebb tudást, információt lehetne szerezni, mint amennyit ma. Ahogy te sem tennéd fel itt ezt a kérdést...

2009. nov. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem, hogy csak az internet a ludas... a tv is ugyanúgy nyomatja ezeket a dolgokat és a fiatalok azért is ilyenek, mert a szüleik vagy nem tudnak vagy nem is akarnak törődni velük...az internet már csak egy plusz tényező....szóval nem az internet a hibás, ugynaúgy ilyenek lennének a fiatalok net nélkül is


a világ sem lenne jobb, mert net nélkül is személytelenek lennének az emberek, ugyanúgy rohanna mindenki, csak így azok után a dolgaik után is rohannának az emberek, amiket most a neten keresztül el tudnak intézni... a mai világban a net már nem oszt, nem szoroz...

2009. nov. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem hiszem hogy ebben a dologban szerepet játszana az internet.
2009. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább később házasodnak, mint korábban szexelnek:D
2009. nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!