Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A csángók is székelyek?

A csángók is székelyek?

Figyelt kérdés
Sokat hallom, hogy én csángó én meg székely vagyok (itt Székelyföldön persze) és úgy jön már le, hogy ez már-már 2 külön nemzetiség, mikor én úgy tudom, hogy régebb a székelyeket megtámadták ágyúval túlerőben és az elcsángálni ige valami olyat jelentett, hogy elhagyni, elmenekülni.. szóval a székelyek elcsángáltak és ők lettek a csángók.
2013. nov. 2. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Tessék, olvass : [link] , illetve [link] .
2013. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel én székely vagyok csak azt tudom mondani,hogy igen ők is azok voltak. Most csángóknak tartják magukat. Tapasztalatból mondom,hogy ha megkérded,hogy minek tartják magukat általában azt a választ kapod,hogy katolikus vagyok,tehát se nem székely senem csángó senem rómán hanem katolikus. Az identitásukat a vallásuk alapján emelik ki. Ez lehet azért is van mert a Moldovai románság ortodox és igy különböztették és tartották fent hovatartozásukat.
2013. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A csángók székelyek voltak , ha érdekel a téma olvass a Madéfalvi veszedelemről , itt támadták meg őket ágyukkal ;) .
2013. nov. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!