Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak itt gyik-on székelyek?...

Vannak itt gyik-on székelyek? Kérdeznék valamit.

Figyelt kérdés

Székelyek közt van fekete hajú?

(Mert ugyebár voltak régen a fekete és fehér hunok.)

Illetve a székelyeknél tényleg 35 alatt nem nagyon házasodnak?


2013. febr. 2. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem Avatara előadása alapján kérdezed, én úgy vettem észre hogy a székelyek többségében világos szeműek és 'változó" a hajszínük, de leginkább szőkés barna, ahogy ez igaz Mo más részeire is, változó kinézet.


Székelyek viszont nem csak Székelyföldön voltak hanem Délvidéken és egyéb területeken is Attila halála után.

Viszont az engem is érdekelne hogy az olyan kisebb falvakban amik még ma is viszonylag elzártan vannak, akár évszázadok óta, és szerencsére nem városiasodtak el, ott hogy néznek ki az emberek.

Mert igen, van sok ilyen település, de nem hiszem hogy ők gyik felhasználók lennének.

Székelyudvarhely pl város és van mindenféle ember ott, hiába Székelyföld.. tehát az nem tartozik ebbe a kategóriába.

Az igazi székelyek Attila előtt is itt voltak (az igazi 'őrzők'), mivel eredetileg Attila csak "visszajött" a Kárpát-medencébe és a honfoglalás szó nem is létezett a 18. századig, tehát csak visszajövetelnek hívtuk, magyar lakta terület volt ez mindig is, habár nem hiszem hogy erről sokan beszélnek manapság.

Az elképzelhető hogy az Attilával visszajött és Csaba után itt maradt hunok betelepültek a székelyek közé, ez nem konkrét betelepülés, hisz akár visszatért székelyeket is jelenthet.

Tehát nem értek egyet mindennel Avatarával, de jó előadás volt attól még, a végét a legendával zárta le, sajnos így nem lett kerek történet, látszott hogy nagy anyagot dolgozott fel és nem jutott idő belemenni a dolgokba egy rövid előadás alatt, ezért szelektálni kell.

Fehér hunok tényleg jöttek Indiából és fekete hunok Attilával, de ez nem ilyen egyszerű, tehát akik már eredetileg is itt voltak, róluk nem lehet egyértelműen kijelenteni hogy "fehér hunok voltak", mert már Attila előtt is volt itt többféle kinézetű, bár erre semmi bizonyíték. Viszont én arra hajlok hogy a székelyek inkább fehér hunok, ezért is érdekelne hogy az "elzártabb" falvakban hogy is néznek ki a székelyek.

Ami biztos hogy a palócok azok akik lobbanékony, tüzes, barna hajú/szemű emberek még a mai napig is és székelyföldi területeken is élnek/éltek palócok.

Na jó ez egy végtelen téma ami után rengeteget lehet is és érdemes is kutatni de már így is hosszú vagyok szal a második kérdésre: az hogy 35 év alatt nem házasodnak, csak szintén ezekre az elzártabb településekre értette, de egy átlag magyarra nem igaz. 20 éves korban már illett férjhez menni az utóbbi években is. Viszont abban a korban 30-35 évesen házasodni természetes volt férfiaknak egyéb országokban is, pl spártában ahol 30 éves korukig harcoltak és tanulták ezt, csak ezután vettek feleségül fiatal lányt. Viszont a magyaroknál nem volt ekkora különbség a nemek között, nők is tanulhattak, harcolhattak és harcoltak is, tehát nem kellett férjhez menni tizen, huszonévesen. De! Azt ne felejtsük el hogy nagyon sok törzs volt akkoriban is és ahány magyar törzs annyi szokás, persze nem voltak nagy különbségek, de a pártoskodás már akkor is jelen volt..

Szóval a székelyek házasodnak 35 alatt természetesen.

De az elzártabb településekről nincs infom. Talán néhány néhány székely néprajzos kutatásait előveszem és utánanézek, már amúgy terveztem.

2013. febr. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én egy székely lány vagyok. Fekete hajam van és sötét barna szemem, mint ahogy a legtöbb felmenőimnek is az volt.

A másik, hogy mig régen jóval fiatalabban házasodtak tizen-huszon éves korukban. Ez manapság már egyre inkább kitolódik ,főképp akik egyetemet végeznek és karriert akarnak csinálni, én sem szeretném 30 éves korom előtt elkötelezni magam.

2013. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!