Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti szeretitek Magyarországot?

Ti szeretitek Magyarországot?

Figyelt kérdés
En tenyleg kivancsi vagyok ra mit gondoltok. Szeretnem az en szemszogembol leirni. Leirom nektek, amit en latok. Fiatal vagyok 80-as evek elejen szulettem budapesten, es ott is eltem 20 evig. De kozben lattam vilagot es rajottem, hogy europaban egyik legrosszab helyen elek. Magyar vagyok es edasapam cigany szarmazasu bar nem elt velunk soha mert szuleim elvaltak. Ennek ertelmeben most lehet nevezni engem minden felenek. Nem latszik tulsagosan rajtam mert feher boru vagyok, de sokszor megkaptam mar negativ kent. En semmit sem kaptam a magyar allamtol kiveve egy allampolgarsagot es visszanezve az aktaimat 6 alkalommal valo orvosi ellatast. (2 serules,3 fogtomes,1 gipsz) Amit termeszetesen fizetett az edasanyam a tb-n keresztul. Sem ingyen ebedet iskolas koromban, sem tamogatast semmilyen penzt, mert bar nem voltunk gazdagok soha, de edesanyam egesz eleteben kemenyen dolgozott azert, hogy ne keljen ingyen etkeztetni es ne szoruljunk egyeb segelyekre. Nem is kertem semmit az orszagtol. De akkor miert kapom a rosszat??? Tobszor volt mar, hogy hazafele menet az astorian le budos ciganyoznak hajlektalan punkok, es megakarnak verni mert nike taskam van es en azt nem erdemlem meg,biztos loptam. Velem egy idos fiatalok szemrehanyast tesznek mert elkoltoztem magyarorszagrol, es meg sorolhatnam. Nem konnyu az elet magyarorszagon!!! Foleg ha felig cigany vagy. De ez ne tevesszen meg senkit, mas magyar embereknek sem konnyu. Mert undorito emberek iranyitjak az orszagot es iranyitottak mindig is gondolok most tobb 10 akar 100 evre visszamenoleg is mert igy volt! En szeretem a magyar foldet es barmikor visszaterek egy athato erzes fog el mikor latom budapestet, a hidakat, az epuleteket. De az emberek mar nem kepesek visszaadni ezt az idilt. EN TELJESEN MEGERTEM! De ha egymassal kedvesebbek lennenek talan minden hetkoznapba lehetne csempeszni egy kis szint. Egy kis jokedvet. Mert a barataival gondolom mindenki kedves, de ha egy kis kedvesseget sporolnank az utca embereire pl a boltba, vagy az autobuszon. En ugy hiszem tudom, hogy egyesek miert hordanak le engem. Ugy hiszik arany eletem van es miert elek en jobb helyen mint ok. De en ezert tettem is, es bar kitortem onnan mindig vissza vissza jarok. A kulfoldon toltott osszesen 9 ev arra a gondolatra sarkal, hogy utald magyarorszagot! Soha ne menj vissza! Es epeszu ember nem is tenne. Visszakoltozni csak akkor mennek, ha nagyon gazdag lennek, vagy mar 80 eves. Es az, hogy en igy gondolom es meg rengetek mas emigralt emberke, ez eleg szomoru! Nem igy kene gondoli. Ugy kene emlekezni, hogy barcsak vissza mehetnek, ujra latnam... Ez meg is van bennem de csak a rokonok, es a varos latvanya miatt. Sajnalom azokat, akik vegig dolgoznak egy eletet es utanna semmilyuk sem marad. Sot adosag. Tolem mai napig kovetel 400.000 Ft ot a magyar allam, mert ledutobb mikor magyarba voltam elfelejtettem kijelenteni magam a tb-bol. Amit fizettem 10 even at, es termeszetesen igenybe sem vettem abban az idoszakban mivel kulfoldon tartozkodtam. Es 7 havi tartozasbol lett hirtelen majd fel millio. Most reszletekben fizetem csak azert mert vannak magyar papirjaim. Tavaly meglatogattam egy baratomat es canadaba repultem. A hataron 4 oran at fenntartottak es kerdezgettek, hogy segelyert jott, lopni akar? Van drog maganal? Es a legszebb az volt, hogy a tiszt nem tudta, hogy beszelek spanyolul is (nem tokeletesen de eleg jol) es azt mondta a masik tisztnek spanyolul, hogy ez magyarbol jott, itt fog maradni kuldjuk vissza. Kicsit sem zavarta oket, hogy az utlevelem amerikai es csak masodlagos allampolgarsag a magyar. Tudom, ez a sok videki cigany miatt van akik tomegesen indultak meg canadaba.... De ezt megszivja minden magyar! Kozel sem irtam le mindent mert nem egy konyvet irok, csupan bemutattam par esetet a sok kozul. 100 szonak is egy a vege, szeretlek magyarorszag, de csak latogatoba....... Es ha ezt kell, hogy monjda egy ott szuletett fiatal, akkor ott gaz van foleg mert milliok mondjak ezt.

2013. okt. 15. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, valahol a történelem valamelyik kanyarában, nem tudom hol, de elvesztettünk valamit az identitásunkból. Nagyon sokan érzik azt, hogy nincs hazájuk, csak egy kupacban élünk egy körbekerített földdarabon, megértjük egymás beszédét, és kb. ennyi magyarnak lenni. Irigykedve nézek sok más országot, ahol az emberek valóban összetartozónak érzik magukat. Nálunk valahogy nincs nemzet, csak emberek vannak egy helyen.

:(

2013. okt. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennek ellenére én szeretem Magyarországot.

(Első voltam.)

2013. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Eleve számomra az ország egy földdarab, aminek csináltak pár határt, és ott élünk. Mivel az egész Földön csupán emberek élnek, így számomra lényegtelen, milyen nemzetiségű az illető.

Szeretek, és nem is szeretek Magyarországon élni. Különösebben bunkók még nem voltak hozzám itt az emberek, a barátaim itt élnek, és inkább hozzájuk tartozok, mint egy hományos nemzetképhez. Ettől függetlenül sajnálom, hogy kevés a munkalehetőség, és hogy olyan politikusaink vannak, amilyenek.

De amikor ez eszembe jut, egyben az is, mennyivel rosszabb is lehetne. Igen, vannak országok, ahol jobban élnek, de hány olyan, ahol sokkal, de sokkal rosszabbul, mint én. Akik minden egyes nap csupán a túlélésükért küzdenek, és esélyük sincs elköltözni, nincs internetük, ahol elmondhatnák, mi a problémájuk, és tényleg nem hallgatja meg őket senki. Mégis élnek, és képesek boldogok lenni.

Szóval azt hiszem, meg tudom ezt tenni itt is. Nincs különösebben rossz életem ebben az országban sem, mindenhol vannak rossz dolgok, ott is, itt is. Egyelőre nem szeretnék elköltözni, aztán ki tudja, mit hoz az élet.

2013. okt. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!