Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit vegyek fel a temetésre?...

Mit vegyek fel a temetésre? Mi a szokás egy temetésen?

Figyelt kérdés

Feketén gondolkodtam, aztán eszembe jutott, hogy a feketét csak a közeli hozzátartozók viselik egy temetésen, mivel az a legmélyebb gyász jelképe és úgy tudom, hogy az bunkóság lenne, ha én is talpig feketét vennék fel. Az illető nem közeli hozzátartozóm, és még csak rokonságban sem állok vele, egyszerűen csak ismertem, de sajnos nem annyira mint kellett volna.

Tehát ha nem feketét, akkor mit vehetnék fel? Sötétebb színeket? Ünneplőbe menjek?


Virágot, vagy mécsest vigyek? Mit ne csináljak egy temetésen?


Bocsánat a tudatlanságomért, csak nem szeretnék bunkó lenni.



2013. okt. 10. 15:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 19/F vagyok.
2013. okt. 10. 15:26
 2/4 anonim ***** válasza:

Sötétkéket vagy sötétbarnát vegyél fel. Virágot vigyél, lehetőleg fehéret. Semmiképp ne zavard meg a szertartást semmivel... Te távolabb ponton leszel a koporsótól, mert elöl vannak a családtagok azután az ismerősök.

A legjobb ha utoljára viszed oda a virágodat a sírhoz, így magadba lehetsz egy kicsit és kisírhatod magad ha úgy érzed.

Részvétem!

2013. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Feketében vagy sötét kékben illik menni mindenkinek. (ez alól csak nagy melegben van kivétel akkor szoktak fehér felsőben lenni)

Ünneplő: mivel gondolom kabátban mész ezért ez nem szükséges. Sötét alsó és kabát.

Ha nem voltál közeli kapcsolatban, rokonságban az elhunyttal akkor egy szál virágot szoktak vinni és a temetés végén a koszorúk mellé rakni. Mécsest ilyenkor nem szokás gyújtani.

Ne állj közvetlenül a családhoz, hanem a távolabbi rokonok közé. A temetés végén odamehetsz részvétet nyilvánítani, de ennek a mellőzését szokták mostanában kérni. Ezt vagy a pap vagy a temetkezési vállalkozó, ismerős elmondja az elején.

2013. okt. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek!
2013. okt. 10. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!