Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A középkorban hogy borotválkoz...

A középkorban hogy borotválkoztak, nagyobb teher volt mint ma? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
az jutott eszembe hogy már akkor is volt olyan nemes vagy uralkodó aki borotválta az arcát vagy körszakállat hordott akkoriban mivel borotválkoztak a régi nyeles borotvakésekhez hasonló eszközök voltak már? és mit használtak borotvahabként vagy felpuhítani a szőrt? gondolkodtam és lehet hülye gondolat de az jutott eszembe hogy lehet hogy a korai középkori királyoknál azért volt elterjedve az egész arcos szakáll mert nagyobb nyűg lett volna mindig borotválni mert kellemetlenebb volt hab nélkül?:D
2013. okt. 7. 01:51
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Sokkal messzebbre nyúlik vissza a borotválkozás története és gyakorlatilag minden éles dolgot felhasználtak e célra, pl pattintott köveket, kagylóhéjat, állati fogakat, később fémeket, üveget. A szőrt növényi és állati zsírokkal olajakkal, meg mindenféle vacakkal puhították, szerintem minden szart kipróbáltak.:D Tény, hogy voltak olyan korok, ahol macerás dolognak számított borotváltnak lenni, de olyan korok is voltak, ahol szinte kötelező volt, lásd a rómaiak.
2013. okt. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Szóba jöhetett bármi, ami éles: kagylóhéj, állatfogak, kések. Egyiptomi sírokban a kutatók különféle, rézből vagy bronzból készült éles fémdarabokra bukkantak, melyek a falfestmények tanúsága szerint a borbélyok eszközei voltak."

[link]


"Az ékkõnek ismert obszidián követ úgy pattintották, hogy azzal borotválkozni lehessen."

[link]


"Már több ezer esztendővel ezelőtt borotválták a hajat Babilóniában és Asszíriában. A borotva a legkorábbi időkben még egyszerű ásványból, az obszidiánból hasított penge volt. A babilóniai borbély egy zacskóban hordozta magával. A szolgája vitte utána a sámlit, amin a borbély ült. A vendég a földön csücsült, a mester lábainál.


Az egyiptomi borbélyok is kőkést használtak kezdetben. A bronzkorban azonban megszületett a bronzzsilett, azazhogy kés. Nem hasonlított a mai borotvához, inkább sarlószerű vagy széles, véső alakú szerszámok voltak ezek. Tény az, hogy nem lehetett valami gyönyörűség ekkoriban a borotválkozás, s ahol csak lehetett, el is kerülték."

[link]

2013. okt. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor a borbély borotválta a pasikat
2013. okt. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A habot vajon miből csinálták?-
2013. okt. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

habot gondolom szappanból!


Késsel, kinyitható pengés borotvával, de az uralkodók tuti nem magukat borotválták és biztos nem borotválkoztak minden nap. (Nem is fürödtek minden nap.)

2013. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És vajon a nemi szőrzetet is ilyen pattintott kövekkel, fémekkel, üveggel szedték le?
2013. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat igen arra gondoltam hogy a király sem saját magának vágta. utolsó válaszoló én úgy tudom a fanszőrzetet sokáig egyáltalán nem is szedték le
2013. okt. 7. 14:30
 8/8 anonim ***** válasza:
A szeméremszőrzetet nem nagyon borotválták az 1500-as években. Sőt, mondok egy meglepőt, a nők sem borotválták a lábukat...
2013. okt. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!