Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen gitárt válasszak, ha...

Milyen gitárt válasszak, ha most fogok elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés
Leginkább rockot szeretnék, vagy punk-rock stb... Egyáltalán semmit nem tudok a gitárokról csak azt, hogy régóta szeretnék megtanulni. Most adódott rá egy ilyen lehetőségem, csak fogalmam sincs, hogy melyik gitár jó kezdőknek. Elektroakusztikus vagy akusztikus... Elektromost nem szeretnék még most, esetleg később. :) Előre is köszönöm a válaszokat!!
2013. szept. 28. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, rockot hallgatok, de inkább akusztikus gitárt vettem kezdésnek, mert olcsó (piacon 5000 Ft használtan), és ha véletlenül nem jön be a szakma, akkor nem pazaroltál el annyi pénzt.

Fél éve játszok rajta, nekem már biztos hogy nem fogom abbahagyni, most gyűjtögetek elektromosra.

2013. szept. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem indokolatlan az a gyakori elgondolás, hogy csak akkusztikuson szabad elkezdeni tanulni. Az akkusztikus szórakoztató egy ideig, de ha rock és társai a cél, akkor hamar elveszted vele az érdeklődésedet. Egy elektromos alapjaiban ugyan az, viszont mégis más. És ma már nagyon olcsón is lehet kapni elektromosat, akár használtan.

Mi szól az elektromos mellett? Ha túljutsz az első néhány óra gyakorláson (megtanultad a legalapabb dolgokat), az akkusztikus már nem tud eleget nyújtani az elektromos gitáron való játékhoz vezető fejlődésben. Vagyis kb egy hónapra vettél egy akkusztikust, utána pedig veheted az elektromost. Emellett az elektromos kb mindent nyújt, amit az akusztikus is. (Nem kell egy hónap mulva lecserélni). Továbbá, az elektromoson sűrűbben vannak az érintők és a húrok is. Szerintem egyszerűbb elsőre azt megszokni, mint átszokni a sokkal vastagabb nyakú, szellősebb elrendezésű akkusztikusról.

Sokan ellenérvként hozzák az elektromossal szemben, hogy elsőre nagyon kemények a fém húrok, komoly fájdalmat okoznak az ujjbegyekben a kezdőknél. Viszont egyszer el kell kezdeni fém húrokon játszani, különben az ember sose szokik hozzá. Emellett az elektromosra lehet nylon húrokat tenni (ellenben a nylonhúros akkusztikusra fémet nem szerencsés), így aki fokozatosan szoktatná az ujjait az igénybevételhez, az is megtalálja a számításait.

Az elektromos is tud szólni tisztán (jó, elég más karakter, mint egy igazi akkusztikus, de nagyon markánsan, karakteresen szól így is) és torzítottan is. Elektroakkusztikus torzítottan általában elég kásás.

Szerintem egy alsó kategóriás használt elektromos gitárt vegyél kezdetnek. Javaslom, fix hidasat. Ha nem teszik, kb árában el is tudod adni. Vannak kezdőcsomagok, ahol 20-25 ezerért komplett felszerelést kapsz. Én elektromosat vettem elsőre és nem bántam meg. Sőt! Kb 2-3 hétig csak unplugged játszottam rajta (mint egy akkusztikuson), mert nem volt hozzá erősítőm, torzítóm. És mondanom sem kell, egy idő után erősen csüggedt a tanuló kedvem. Aztán beszereztem egy kis kombót és nagyon megjött az ihlet!

Itt nézz körül:

[link]

2013. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Mi megvettük a két gyereknek mindkettőt, az elektromoson sokkal könnyebb játszani, arról nem beszélve, hogy nem csinál zajt.

(könnyebb játszani alatt azt értem, hogy nem olyan kemény a húr, és nem törte fel a kezüket annyira)

2013. okt. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!