Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért érzem magam rosszul, ha...

Miért érzem magam rosszul, ha arra gondolok, el kell majd költöznöm Magyarországról, vagy fel kell hagynom minden magyar dologgal?

Figyelt kérdés

Máshogy nem tudtam megfogalmazni a kérdést. Ha arra gondolok, vagy úgy élek, hogy arra gondolok, hogy Magyarország fel fog lendülni, illetve magyar termékeket vásárolok, magyar előadókat hallgatok, magyar írókat olvasok, akkor valahogy sokkal jobban érzem magam. Úgy érzem, jó irányba halad az életem, nem stresszelek, hanem élvezem a napokat.


Viszont ha arra gondolok, hogy egyszer el kell költöznöm, vagy hogy nem tudom megvenni a magyar kézműves termékeket, mert olyan drágák, vagy nem hallgatok sok ideig magyar zenét, mert nem találok közte vidámat, könyvekben szintén, teljesen összezavarodok. Fura nekem valamiért, hogy idegen dolgok közt kell keresgélnem, idegen dolgokon kell gondolkoznom.


Itt nem arról van szó, hogy "nacionalista" vagyok. Azért írtam idézőjelbe, mert nem is tudom mit jelent, csak ezt a szót szokták használni. De én sose foglalkoztam ilyen dolgokkal, csak egyszerűen élek. Szóval ez nem bezárkózás az idegen kultúráktól, mert engem érdekel a legtöbb nép kultúrája, de azt mégsem érzem magaménak, és nem is fogom szerintem soha, mivel magyar vagyok.


Szóval nem tudom mi ez, de mostanában teljesen összezavarodok, és nem tudok stabilan gondolni a jövőmre, de a jelenemre sem.



2013. szept. 21. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne költözz el Magyarországról, ilyen egyszerű. :)
2013. szept. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Mert szereted a hazádat. Ez természetes dolog, még ha sok barom nácinak is bélyegez emiatt.
2013. szept. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zabmester ***** válasza:

Ez tényleg egyszerű, ne költözz el, ha te itt érzed jól magad, és bejön itt az élet :)

Én a külföldi zenéktől, szerzőktől, termékektől nem érzem úgy, hogy "idegen" dolgok között kell keresgélnem, nekem ez nem idegen, emberek ők is, én is, csak más a nyelvünk, de semmivel sem idegenebb nekem egy külföldi jóskapista, mint a szomszéd városban lakó jóskapista, hiszen egyiket sem ismerem :)

2013. szept. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!