Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik-e jellegzetes budapest...

Létezik-e jellegzetes budapesti kiejtés?

Figyelt kérdés
Szóval kíváncsiságból kérdezném, első sorban nem budapestiektől hogy tapasztalataik szerint létezik-e általános szinten tipikus budapesti kiejtés, és ha igen, akkor mik a jellemzői, mikben tér el más tájegységek kiejtési formájától?

2013. szept. 19. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenki próbál itt standard magyart beszélni. Inkább ami szleng jellemző.
2013. szept. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én inkább azt mondanám, hogy annyi kiejtés ahány ember.

Egyébként meg budapesti kiejtés is van. Hiszen pont ezért tér el a többi kiejtéstől.

2013. szept. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 acelsziv ***** válasza:
100%
talán az, hogy a nevek elé névelőt raknak. A Zoli, A Brigi stb...
2013. szept. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én kb 40-50 km-re lakom Budapesttől, ott járok suliba, szóval napi szinten ingázom. Nem nagy táv, így lényegesebb különbséget sem tapasztaltam. Gyakori a szleng, sűrűn emlegetik az emberek a facebookot és más ismert oldalakat, az emberek szeretnek káromkodni. De ezek szerintem ma már mindenhol előfordulnak. Azzal szerintem te is tisztában vagy (valamennyire), hogy hogyan beszélnek a tótok, rácok, stb., ehhez képest Bp.-en az "e" betűs kiejtés az elterjedt. Más különbséget én nem tapasztaltam.
2013. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szolnoki vagyok, most Pesten tanulok, de Szegeden is laktam, és igazán mondhatom, h semmi különbség nincsen
2013. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott nem ő-znek, mint itt a Dél-Alföldön, de engem nagyon idegesít a fiatalok körében kialakult szleng. Bár ez inkább amerikai majmolás.
2013. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!