Milyen rádiós köszöntő-, elbúcsúzó-, műsorkitöltő szövegeket hallgattok szívesen egy délelőtti műsorban?
Szóval hogy szeretitek ha köszöntenek Titeket egy kereskedelmi rádióban? "Sziasztok ez itt a ... rádió, én pedig xy vagyok" vagy "köszöntöm kedves hallgatóinkat" ilyesmikre gondoltam.:D
Esetleg megírhatnátok, ha van időtök, hogy milyen hangot szerettek hallani (mélyebbet vagy inkább magasabbat)?
Ha tudtok olyan weboldalt, ahol rádiós műsorvezetőknek adnak tippeket, ötleteket légyszi linkeljétek be!
Köszi!
Rádiózom, sajnos az én hangom is magas, de szerencsére van egy selymes árnyalata, ami miatt alkalmas még a megszólalásra, mivel a hallgatók a mélyebb, karakteresebb hangokat hallgatják szívesen.
A felkonf-lekonf szövegek pedig minden rádiónál változnak, ez hozzátartozik a rádió arculatához. Vannak egyéni ötletek, de vannak kötelező körök is, amiket le kell futni, azaz a "üdvözlöm a hallgatókat, xy vagyok, és a következő 4 órát együtt fogjuk tölteni" fontos, mivel nagyon kevés egyéni ötlet ér el olyan sikert, hogy érdemes legyen bevezetni.
Szia! Köszi szépen a válaszod! Természetesen pozitívra értékeltem!:)
Én nemsokára rádióműsort fogok vezetni és kicsit izgulok, hogy helyt állok e majd. Szerencsére nem élőben kell megszólalnom, hanem előtte felvehetem az anyagot. Kérdezhetnék tőled még párat?:$
Az érdekelne még, hogy Te hogy készülsz fel egy műsorra?
Én arra gondoltam, hogy előre szépen megírom a szövegem, majd felolvasom. Ez így jó lenne szerinted? Vagy az ilyen felkonf-lekonf szöveget azért illene "fejből" mondanom?
Nagyon szívesen segítek, amiben csak tudok. A felkonf-lekonf általában mindig meg van írva előre, de a 102. után menni fog fejből is, hidd el, felveszed a ritmust. Ez persze attól is függ, hogy kereskedelmi vagy közszolgálati rádióról van szó, mert a kereskedelmi azzal együtt, hogy elvileg kötetlenebb, mint a közszolgálati, a gyakorlatban sokkal kötöttebb, hiszen a jópofának minősülő kis gegeket, félmondatokat is gondosan megszerkesztették előre másodpercre pontosan, és itt bizony nincs csúszás, nincs késés, míg a közszolgálatira ez nem igazán jellemző.
Nyilván emiatt a rend miatt élvezhetőbb a kereskedelmi adás, mert van egy olyan hatása, mintha spontán menne, de emögött rengeteg munka van.
Adásra felkészülni igen, több kiló papír :-) De nem felolvasás! Ez távol álljon tőled! A hallgató érezze, hogy most jutott eszedbe, hogy éppen vele beszélgetsz, neki mondod, ő pedig majd válaszolni fog neked, hidd el, csak te azt nem hallod. Valójában te a mikrofonoddal fogsz beszélgetni, ő meg a rádiókészülékével, de a kettő együtt egy egészet alkot, ha meghallgatnánk együtt :-))
Rengeteg konzervriportot (előre felvett, megvágott) készítettem, magam vágtam, és minden előre le volt fektetve papíron, sokszor még az interjúalanynak is! De egy spontán beszélgetést csináltunk belőle, mert ez a legfontosabb.
Nagyon szépen köszönöm!:))))
Még valami. Mit tanácsolsz nekem, mint kezdőnek? Mire figyeljek nagyon oda, amíg újonc vagyok?
És hogy fejlesszem a szókincsem még nagyobbra? Olvassak többet?
Köszönöm mégegyszer, nagyon aranyos vagy!:)))
igen, olvass sokat, főleg olyan szövegeket, amiknek lehet valamilyen közük ahhoz a területhez, amivel foglalkozni fogsz.
mire figyelj? :) hogy jó viszonyban legyél a főnököddel és jobbkezeivel.
Az előzőt nem én írtam, de az én véleményem is az, hogy sokat kell olvasnod, és beszélgetned élőszóban is az emberekkel.
A főnök meg a jobbkeze, hááát... nem annyira mérvadó. Inkább legyél nagyon jó és nélkülözhetetlen, mert egy hangot nem dobnak csak úgy ki, mivel azt a hallgatók megszokják és mindent a hallgatóért.
Sok sikert!!
Köszi szépen!!!!
Üdv! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!