Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki Budapesten lakik, hogyan...

Aki Budapesten lakik, hogyan látja, jobb mint vidék? Érdemes felköltözni?

Figyelt kérdés

Fent voltam most a hévégén Budapesten 3 napot (péntek, szombat, vasárnapot) és a negatívumok ellenére (pl. a sok hajléktalan) tetszett az ottani légkör...


Most Győrben tanulok még 1-2 évig így nem tudok egyenlőre költözködni csak érdekel...



2013. szept. 2. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy és mit tervezel dolgozni, végezhető az nagyvárosban?


Ha agrármérnök leszel, akkor nincs sok értelme.


Én vidéki kisvárosiként direkt nem Budapestre jelentkeztem egyetemre (akkor még azt hittem, hogy utálnám), hanem Szegeden tanultam, amit követett a Pestre költözés.


Visszamenőleg megbántam az ott eltöltött időt, az iskolák egyenlő rangúak, de nekem nagyon tetszik a választás lehetősége, a 15 színház, a 15 mozi, a 35 múzeum és 1035 szórakozóhely/étterem a hasonló szegedi (és feltételezem győri) 1-1-2-10 darabos választékhoz képest, amit ott nem kaptam meg.


Én gyorsan megszoktam a hajléktalanokat, a szükségszerű enyhe udvariatlanságot(inkább távolságtartásnak hívnám) a vidékhez képest és a többit, ami a nagyvárosi (nem csak pesti, lehet ez párizsi, stockholmi, new yorki) léttel jár és a pozitív dolgok többszörösen felülmúlják a negatívakat számomra.

2013. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

gépészmérnöknek tanulok...

egyébként én a három nap alatt ha kérdeztem pl. a buszsofőrtől kedvesek voltak többségében meg azért az utasok is, de ez lehet, hogy pont véletlen. (mert ugye te távolságtartónak írtad őket), persze 3 nap az még nem olyan sok, hogy a tényleges légkört meglássam... :-)

2013. szept. 2. 19:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen 3 nap nem elég. Ha van ismerősöd saját lakással vagy albérlettel kéredszkedj fel minimum egy hétre, ha ezen gondolkozol és járd a várost naponta. Az teljesen rajtad múlik, hogy a negatív oldalakkal mennyire akarsz szembesülni: ha Budán keresel albérletet és a 4-6-n kívül nem használsz BKV-t, akkor tűnhet úgy Bp., mint akármilyen nyugati nagyváros.


Ha csak a nyóckerben vagy Kőbányán találsz lakást az oda járó éjszakai buszokkal, akkor alapjaiban más tapasztalataid lesznek.

2013. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
19 évig éltem vidéken van összehasonlítási alapom, megvan mindkét oldalnak a maga előnye, bár vidéken kizárólag a nyugalmat és a jó levegőt tudom az előnyök közé sorolni.
2013. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4# Vidéken kedvesebbek az emberek szerintem. Nincs szemét.
2021. febr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!