Mi a probléma azzal, ha valaki éjjel ébren van és sokáig alszik?
Nyilván itt olyan esetekre gondolok, ha az embernek nincs reggel programja. Tehát mondjuk nyári szünet, bármi egyéb. Itt az oldalon állandóan azt látom, hogy micsoda borzalmas ember, aki nem kel fel reggel 7-8 körül. 10-nél tovább aludni meg egyenesen főbenjáró bűn.
Saját magamból kiindulva, az én agyam sokkal jobban fog éjjel. Könnyebben tanulok, sokkal kreatívabb vagyok, többnyire éjjel jönnek a legjobb ötleteim. Még durván egy hónapig nincs különösebb probramom, csak olyan dolgok, amiket én magam tudok ütemezni. Mondjuk még anno suliban is rendszeresen azt csináltam, hogy iskola után aludtam éjjelig, aztán megcsináltam a tennivalóimat, reggel bementem órára, aztán haza és az egész előlről.
A lakótársam is hasonló beállítottságú amúgy, de sosincs belőle probléma. Tegnap este pl. hatkor nekiálltam fürdőt takarítani, szóval azt sem lehet mondani, hogy semmit nem csinálunk. Simán nekiáálunk éjjel főzni, mosogatni, akármit. Monjuk a porszívózást nyilván nappal csináljuk a szomszédok miatt. Ugyan annyit alszunk mindketten, mint bárki más, csak elcsúsztatva.
Akkor ezzel mégis mi a baj?
Semmi gond ezzel, kinek mi jön be jobban.
Van aki korán kelni szeret, van aki éjjel tud jobban koncentrálni.
Ez nem szükségszerűen probléma, de bizonyos esetekben az lehet.
-Pl. ha tömbházban laksz, az éjszakai ébrenléted apróbb zajai is (vécélehúzás, zene stb.) zavarhatják a szomszédokat, a falak vékonysága miatt.
-Tudományos tény, hogy az éjfél előtti alvás pihentetőbb, mint az éjfél utáni. Ha tehát pl. 10-től 6-ig alszol, az többet ér, mint ha 01-től 09-ig.
A WC lehúzása szerntem pont rossz példa. Anyukám ájjel is ki szokott járni WC-re. Akkor pisiljen be, mert lehet, hogy zavarja a szomszédot? :)Ez egy olyan dolog, hogy amelyik szomszédot az éjjeli WC használat is zavarja, az egy házsártos ember és mindenben talál valami problémát.
Hangos zenét nem hallgatunk éjjel. A leghangosabb dolog sz, ha mondjuk megy a TV, de ha a lakáson belüli másik szobában nem lehet hallani, akkor a szomszédnál sem. Zenét amúgy mindig fejhallgatóval hallgatunk, nappal is.
Teljesen mindegy, hogy mikor fekszünk le, a testünk nem tudja, hogy na most van éjfél. Semmilyen forrás nem erősíti meg, tehát nem tudományos tény, csak egy népi okosság, ami terjed, pedig nincs a világon semmi alapja.
Mondok példát saját tapasztalatból. Én koránkelő vagyok, ami azt jelenti, hogy legkésőbb este tízkor elvonulok aludni, és nagyon nem szeretem, ha a szobatársam még hajnali egykor is beszélgetni szándékozik (velem) vagy a szobában skypolni. Cserébe délelőtt, amíg ő fel nem kel, tulajdonképpen semmit sem tudok kezdeni, mert attól is felébred, ha kinyitom az ajtót. Szóval nagyjából délig kussban kell lenni, és ha mondjuk a szabadnapomon nem megyek délelőtt sehová, tizenegyig csendben ülni a szobában elég unalmas és időpazarló.
Nekem csak ennyi a problémám. Különben gyerekkoromban sem szerettem azt, amikor vendégségben voltam vagy nálunk voltak ottalvóson gyerekek, én felkeltem hétkor, ők meg tízkor. De ez legyen az én rossz tűrőképességem. Én nem tudok sokáig fennmaradni, és a szobatársam ezt képtelen megérteni. És amikor már ezt nem érti meg, nem hagy este/éjjel aludni, akkor én, tudom gyerekes dolog, de fel szoktam ébreszteni akkor, amikor én kelek, hogy értse meg, milyen, amikor az ember nem alhat akkor, amikor szeret.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!