Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a probléma azzal, ha...

Mi a probléma azzal, ha valaki éjjel ébren van és sokáig alszik?

Figyelt kérdés

Nyilván itt olyan esetekre gondolok, ha az embernek nincs reggel programja. Tehát mondjuk nyári szünet, bármi egyéb. Itt az oldalon állandóan azt látom, hogy micsoda borzalmas ember, aki nem kel fel reggel 7-8 körül. 10-nél tovább aludni meg egyenesen főbenjáró bűn.


Saját magamból kiindulva, az én agyam sokkal jobban fog éjjel. Könnyebben tanulok, sokkal kreatívabb vagyok, többnyire éjjel jönnek a legjobb ötleteim. Még durván egy hónapig nincs különösebb probramom, csak olyan dolgok, amiket én magam tudok ütemezni. Mondjuk még anno suliban is rendszeresen azt csináltam, hogy iskola után aludtam éjjelig, aztán megcsináltam a tennivalóimat, reggel bementem órára, aztán haza és az egész előlről.


A lakótársam is hasonló beállítottságú amúgy, de sosincs belőle probléma. Tegnap este pl. hatkor nekiálltam fürdőt takarítani, szóval azt sem lehet mondani, hogy semmit nem csinálunk. Simán nekiáálunk éjjel főzni, mosogatni, akármit. Monjuk a porszívózást nyilván nappal csináljuk a szomszédok miatt. Ugyan annyit alszunk mindketten, mint bárki más, csak elcsúsztatva.


Akkor ezzel mégis mi a baj?



2013. aug. 26. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi, csak a társadalom általános berendezkedése szerint éjjel aludni kell, korán reggel meg felkelni. Mindenkinek más a bioritmusa. Sokak szemében lusta az, aki későn kel, de ennyi erővel nyugodtan kiátkozhatják az összes éjjeli műszakban dolgozó embert, attól sem lesznek intelligensebbek a véleményükkel.
2013. aug. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Én is hasonlóan lennék, csak az a gond, hogy az esetek többségében nekem nappal is ébren kell lennem, bár nem mindig. Itthonról dolgozom, hetente egyszer kell bejárnom, tehát egy kicsit én is ráálltam arra, hogy 3-4 körül fekszem, és 9-10-11 körül kelek. Párom 5-re ér haza, addig én vásároltam, főztem, vagy épp megvárom és főzünk együtt. Gyerek még nincs, nyaranta meg szünidőben a testvéreim gyerekei sokat vannak velem, ilyenkor megyünk valamerre, főzünk/sütünk játszunk együtt, tanulunk, úgyhogy a nyaram olyan 2 éve úgy néz ki, hogy 3-4 kor fekszem, 9-re jönnek át a gyerekek, vagy éppen itt alszanak (akkor már korán felkelek, cisnálok nekik reggelit). Aztán hétvégére kidőlök, mert keveset alszom hétköznap, pénteken vagy szombaton ágynak esek már 7-8-kor, és alszom másnap 9-ig simán :) És innen ismét bírok egy hetet így. Sajnos én is éjszaka tudok igazán koncentrálni, amikor párom már alszik, a macskám bebújt mellém, én dolgozom, írok, stb. Szerintem semmi baj nincs ezzel. Régen az arisztokratákon kívül a parasztok is sok esetben 10-11-ig bőven aludtak. Mert nem volt megszabott munkarendjük, mindegy volt, mikor csinálják a dolgukat, a lényeg az volt, hogy időre legyen meg, illetve aratáskor, szántáskor volt több munka, de olyankor az élelmet köteles volt a földesúr állni minden emberének. A munkások voltak azok, akik korábban keltek, így szépen elterjedt az, hogy aki sokáig alszik, az lusta, szemét arisztokrata, akit gyűlölni és irigyelni kell. A munkások nemigen találkoztak a parasztokkal.
2013. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi probléma. Csak sokan magukból indulnak ki.
2013. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond ezzel, kinek mi jön be jobban.

Van aki korán kelni szeret, van aki éjjel tud jobban koncentrálni.

2013. aug. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem én vagyok valami mutáns. Ma is pont láttam egy választ, amiben a kommentelő ki volt akadva, hogy mit keres egy fiatal felőtt 11-kor még ágyban.
2013. aug. 26. 20:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ilyen vagyok, ha pár napig nem kell korán kelnem, egyből átállok bagoly üzemmódra. Elalvás 3kor, felkelés 11-kor. Egyáltalán nem örülök neki. Főleg azért, mert nagyon rossz a szemem ( 10 dioptria felett ), és tovább rongálom azzal, hogy mesterséges fényben élek, az értékes világos órákat meg átalszom. Másrészt meg a legtöbb ismerősömnek más a rendszere, így aztán például nem tudok elmenni a barátaimmal ebédelni, mert én fél négykor ebédelek, ők meg délben. Nem beszélve arról, hogy a postás hülyének néz, mert valahányszor tíz körül becsenget, én hálóingben kóválygok elő, és nem látok ki a fejemből.
2013. aug. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Ez nem szükségszerűen probléma, de bizonyos esetekben az lehet.

-Pl. ha tömbházban laksz, az éjszakai ébrenléted apróbb zajai is (vécélehúzás, zene stb.) zavarhatják a szomszédokat, a falak vékonysága miatt.

-Tudományos tény, hogy az éjfél előtti alvás pihentetőbb, mint az éjfél utáni. Ha tehát pl. 10-től 6-ig alszol, az többet ér, mint ha 01-től 09-ig.

2013. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Éjfél előtti alvásra: az az "éjfél", az nem az éjjel 12 óra, hanem az ember számára a "biológiai éjfél", ami kb. éjjel 3-4 óra körül van, egy 10 körül lefekvő embernél. Aki viszont rendszeresen nem ekkor fekszik le, annak ez is eltolódik, és még később lehet.
2013. aug. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A WC lehúzása szerntem pont rossz példa. Anyukám ájjel is ki szokott járni WC-re. Akkor pisiljen be, mert lehet, hogy zavarja a szomszédot? :)Ez egy olyan dolog, hogy amelyik szomszédot az éjjeli WC használat is zavarja, az egy házsártos ember és mindenben talál valami problémát.

Hangos zenét nem hallgatunk éjjel. A leghangosabb dolog sz, ha mondjuk megy a TV, de ha a lakáson belüli másik szobában nem lehet hallani, akkor a szomszédnál sem. Zenét amúgy mindig fejhallgatóval hallgatunk, nappal is.


Teljesen mindegy, hogy mikor fekszünk le, a testünk nem tudja, hogy na most van éjfél. Semmilyen forrás nem erősíti meg, tehát nem tudományos tény, csak egy népi okosság, ami terjed, pedig nincs a világon semmi alapja.

2013. aug. 28. 01:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondok példát saját tapasztalatból. Én koránkelő vagyok, ami azt jelenti, hogy legkésőbb este tízkor elvonulok aludni, és nagyon nem szeretem, ha a szobatársam még hajnali egykor is beszélgetni szándékozik (velem) vagy a szobában skypolni. Cserébe délelőtt, amíg ő fel nem kel, tulajdonképpen semmit sem tudok kezdeni, mert attól is felébred, ha kinyitom az ajtót. Szóval nagyjából délig kussban kell lenni, és ha mondjuk a szabadnapomon nem megyek délelőtt sehová, tizenegyig csendben ülni a szobában elég unalmas és időpazarló.

Nekem csak ennyi a problémám. Különben gyerekkoromban sem szerettem azt, amikor vendégségben voltam vagy nálunk voltak ottalvóson gyerekek, én felkeltem hétkor, ők meg tízkor. De ez legyen az én rossz tűrőképességem. Én nem tudok sokáig fennmaradni, és a szobatársam ezt képtelen megérteni. És amikor már ezt nem érti meg, nem hagy este/éjjel aludni, akkor én, tudom gyerekes dolog, de fel szoktam ébreszteni akkor, amikor én kelek, hogy értse meg, milyen, amikor az ember nem alhat akkor, amikor szeret.

2015. febr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!