Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért baj, ha valaki valamilye...

Miért baj, ha valaki valamilyen szinten önző és próbál egy kicsit magára is gondolni?

Figyelt kérdés

egész gyerek koromban mindig másokkal kellett törödnöm,mások kívánságaival kellett foglalkoznom és miután a szüleim elmentek ,utána is folyton a bátyámmal meg a mostoha apámmal kellett foglalkoznom,ellátni őket stb és még a sulit sem fejezhettem be meg ilyenek.

mikor magammal foglalkozom meg a saját boldogságommal akkor meg azt kapom milyen önzőség amit tettem,teszek stb.

meg másokkal is van ilyen.sok helyen olvastam és hallottam,hogy azért mert magával foglalkozik és nem a környezetével azt kapja milyen önző,bunkó stb.miért baj ha valaki önző és nem mások problémáit lesi és nem oldja meg azokat????


2009. okt. 29. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs ezzel.Ez a Te életed,úgy kell élned ahogy neked megfelel.Az a baj hogy az emberek sokat adnak mások véleményére emiatt nem merik azt tenni amit igazán szeretnének.Az önzőség nem itt kezdödik.Ne vedd figyelembe öket,tedd ami neked jó,a családtagjaid meg oldják meg a saját problémájukat és lássák el magukat.
2009. okt. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha azoktól az embereektől kapod ezt, akkor az azért van, mert nem szeretik ha nem velük foglalkozol és ők az önzők, mert azt akarják hogy csak velük foglalkozz.

Önzőnek kell lenni, persze nem szélsőséges mértékben, de egy egészségesnek mindenképp kell lennie, és ebből ne adj lejjebb senki kedvéért, mert magadat veszted el.

Szerintem a leírásod alapján nem volt elég időd magaddal foglalkozni és most is azon filózol vajon jól teszed.e hogy magaddal is mersz foglalkozni. Hát IGEN merj. Így is sok időt elvesztettél már, ami nem jön vissza.

2009. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amíg "se kutyád, se macskád", miért ne saját magad lennél az első saját magadnak? Ha ez az egészséges önzés nem jár együtt mások eltaposásával, akkor senkinek semmim köze hozzá. Aztán ha gyermekeid lesznek, úgy is átalakul ez a dolog (persze akkor is jobb a gyerekeknek, ha a szüleiktől egészséges önérzetet látnak, nem teljes önfeláldozást).
2009. okt. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát igen.ez a gyerek téma volt az ami segített rajtam,bár ezt már én is elégönzőségnek találtam.anno akkor az volt az egyetlen lehetőségem,hogy az akkori párommal gyereket vállalunk és így elvehet és megszabadulok a bátyámtól meg a mostoha apámtól.mivel a szüleim meghaltak és a mostoha apám volt a gyámom volt,nem engedték,hogy elmenjek csak úgy.17voltam amikor megszültem a fiam és férjhez mentem.a gyámhatóság addig nem engedte,hogy hozzá menjek a páromhoz és így nagykorusitsam magam,miután a fiam megszületett már kénytelenek voltak engedni így sikerült eljönnöm otthonról és így nem a testvéremékhez került a pénzem sem,hanem megkaptam.bár nagyon fiatal vagyok még azóta a harmadik babánk jön,nagyon boldog vagyok,csak még mindig sokszor megkapom milyen önző vagyok,mert nagyon távolra költöztem és nem segítek nekik ott a problémáikon és hát a régi sztorit is folyton emlegetik,hogy akkor a babával sikerült eljönnöm.ezen a téren tényleg önző voltam,de most már találják fel magukat nélkülem ne én legyek már az aki folyton segít.olyan rossz folyton hallgatni másokat,hogy mekkora önzőség amit csinálok!

itt lesz 3 gyermekem,a párom és mellé még tanulok is,hogy ha végre dolgozhatok legyen valami szakma a kezemben.tényleg ilyen nagyon önző lennék ahogy ők állítják?

bocsi a hosszu kommentemért!köszi,hogy elolvastátok!

2009. okt. 29. 19:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Erre mondják, hogy más szemében a szálkát.
2009. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem önzőség,csak normális életre való vágyakozás. Kívánok neked azt végre!
2015. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!