Van itt valaki aki valamilyen szektába, közösségbe tartozik?
Szia!
Igen, vagyunk egy páran itt, akik protestáns kisközösségbe járunk, gondolom a többiek azért nem írtak, mert a "szekta" kifejezés elég bántó.
Nem könnyű a helyzetünk manapság, több kis közösség van nehéz helyzetben, mert több intézményt is fenntartunk, amelyek közfeladatokat látnak el, és ezek az intézmények az egyházi státusz megszűnésével ellehetetlenülhetnek. Az egyházi követelményeknek egyébként megfelelnénk: mi például 1600 megkeresztelt taggal rendelkezünk (nálumk felnőttkeresztség van, így ebbe a számba a gyermekek, és az un. barátkozók nem tartoznak bele), és több mint 20 éve működünk hivatalosan. A problémát sokkal inkább a lelkiismereti okok okozzák, ugyanis nem értünk egyet azzal, ahogyan ezt a dolgot kezelik (állam és egyház szétválasztásának alkotmányos elve).
Egyébként miért kérdezted? ;-)
Üdv. Péter
Szia!
Persze szívesen mesélek magunkról, akár nyilvánosan is. A mi kis közösségünk a Hetednapi Adventista Egyházból szakadt ki a 70-es években, amikor olyan dolgokra akartak rávenni tagokat, melyek ellenkeztek a lelkiismereti szabadságukkal. Én magam 20 éve csatlakoztam előtte református voltam, Teológiára is készültem, amit végül itt végeztem el.
A közösség a rendszerváltásig illegálisan működött, utána lett "hivatalos" egyház egészen eddig. 1600 fő a közösség létszáma ezek a felnőtt korban megkereszteltek. 66 helyen van gyülekezetünk az Országban. A felnőtt keresztségen alapuló taggá válás miatt nincs értelme összehasonlítani a létszámadatokat olyan egyházakéval, ahol a gyermekkeresztség a bevett gyakorlat. Ez utóbbinak eredménye sok esetben valamiféle hagyomány alapján továbbélő hitvallás, felekezethez tartozás, sok esetben a hitélet érdemi gyakorlása, vagy éppen konkrét meggyőződés, Istennel szerzett tapasztalat nélkül.
A közösség szociális, gyermekvédelmi és más közhasznú tevékenységet lát el több tucat intézményen ill. társadalmi szervezeten keresztül. Intézményeink az idősgondozás, hajléktalan ellátás, szenvedélybetegek közösségi ellátása, rehabilitációja, gyermeknevelés nevelőszülői hálózatban és utógondozói rendszerben,
családok átmeneti otthona, családi napközik, mozgáskorlátozottak támogatása, börtönszolgálat,
szociális segélyezés, általános iskolai oktatás,
felső fokú oktatás, életmód tanácsadás, Biblia-oktatás,
művészeti ismeretek népszerűsítése, könyvkiadás,
média tartalmak gyártása és közzététele,
nyári táborok szervezése területeken végez tevékenységeket. Intézményeink fennállásuk óta megközelítően 12-13 ezer emberrel kerültek kapcsolatba, akik hosszabb rövidebb ideig részt vehettek programjainkon. A szociális ellátás területén mintegy 3 ezer ellátott, gyermekjóléti területen mintegy 300 ellátott, gyermekvédelmi területen mintegy 200 ellátott,
egyéb területen, mint pl. életmód-, rehabilitációs és Biblia-táborok útján, mintegy 10 ezer emberrel vagyunk kapcsolatban. Jelenleg összesen 503 ellátottunk van, ebből szociális ellátás területén 233 fő, gyermekjóléti területen 146 fő, gyermekvédelmi területen 124 fő.
Ezeket a feladatokat jelenleg 124 fő alkalmazottal látjuk el, ebből szociális ellátás területén 70 fő, gyermekjóléti területen 42 fő, gyermekvédelmi területen 12 fő dolgozik.
Az államtól soha nem fogadtuk el hitéleti támogatást, a közösséget a tagok adományaiból tartjuk fenn. A tagok vállalják, hogy jövedelmük 10%-át erre szánják, és ezen felül a fenti intézmények működésére is adnak adományokat. Nálunk mindenki végez valamilyen szolgálatot azért, hogy működjön mindez. Több olyan vezetőnk is van, akik a kultúra, vagy az egészségnevelés területén igen komoly eredményeket értek el, példaképp említem: dr. Reisinger János irodalomtörténészt, és Tóth Gábor táplálkozáskutatót.
Üdv. Péter
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!