Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A törökök és mongolok tényleg...

A törökök és mongolok tényleg a rokonaink?

Figyelt kérdés
Nehezemre esik a török és tatár hódítók után rokonnak nevezni őket. Meg amúgy is attól még, hogy egy helyen alakultak ki népeinknek az ősei nem feltétlenül jelenthet ez rokonságot. Ti mit gondoltok erről?

2013. aug. 14. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem, genetikailag a szlovákok, osztrákok, horvátok a legközelebbi rokonaink.


[link]

2013. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
csak a kutatónak
2013. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
A törökök és a mongolok rokonok, de a magyaroknak egyik nép sem rokona tudtommal.
2013. aug. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
7%
Kis mértékben a törökök rokonok, mert csak itt hagyták a magukat a 150 év alatt. A mongolok kevésbé, mert a tatárjáráskor vagy legyilkolták, akit találtak, vagy elhurcolták maguklal.
2013. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 OHB válasza:
45%

Szia


Nem valami alapos a tudasom errol a dologrol, de mar en is olvastam rola. Pl. azt, hogy amikot Batu koveteket kuldott meg az elozonles elott nem hoztak magukkal tolmacsot, mert megertettek egymast, Batu uzeneteben IV. Belanak testvereknek vagy valami hasonlonak hivott minket!!!

A torokokkel valo kapcsolatunkrol csak annyit, hogy a honfoglalas kori termeszetesen kulfoldi kronikakban minket Turkoknek hivnak!


Ahogy a mondas is tartja, nem zorog a haraszt ha a szel nem fujja!


Udv.

2013. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
57%

Persze hogy a magyar testvérnépei közé tartoznak.



Nem Magyarországot jöttek meghódítani. Nem magyar érdekeket szolgáltak az ellenük vívott háborúk, hanem elsősorban vatikáni és Habsburg érdekeket. A tatárok és a törökök a nyugatot akarták megtámadni.



A tatárok és a törökök nem Magyarországot akarták megtámadni, hanem a velünk is mindig ellenséges nyugatot.

Az is tény, hogy a tatárok és a törökök többször ajánlottak szövetséget Magyarországnak, de az idegen érdekek befolyása döntő volt a magyar ügyek irányításában. Magyarországot keleti turáni testvérnépeink ellen fordították, és ezzel rendkívül nagy károkat okoztak Magyarországnak.


"Annyi bizonyos, hogy Ogotáj nagy kán 1241-ben vezéreit hadparancsban a német-római császárság megsemmisítésére utasította, nem pedig Magyarország megsemmisítésére! Ennek értelmében Batu kán követeket küldött IV. Béla királyunkhoz és a Nyugat ellen indítandó hadjáratában szövetséget ajánlott fel neki."



"a független magyar királyság nem a fegyverek döntésén, hanem Nyugat árulásán, nem 1526-ban, hanem 1538-ban azon a tényen bukott el, hogy a szultán, 12 évi várakozás után, úgy látta, hogy Magyarország soha sem lesz megbízható szövetségese. De még akkor sem támadta meg Magyarországot, hanem csak 1547-ben, amikor látta, hogy Magyarország inkább húzott a Nyugathoz, mint véreihez."


"A magyar nyelvet “diplomáciai nyelvként használták vagy 200 éven át a magas portán; a török kormány magyar nyelven levelezett nemcsak a bécsi udvarral, hanem a Vatikánnal is!”


"hála a vatikáni méregkeverésnek, a két turáni testvérnemzet kétszáz évig tartó titáni harcban egymást kimerítette. (Tudunk vatikáni lovagok által aljasul legyilkolt, Mátyás udvarába tartó, török követekről.) Így lettünk mi a “kereszténység védőbástyája”."


"Batu kán békét ajánló követei sem kerültek a magyar király elé, erről keresztes lovagok idejében gondoskodtak. Árpád házi királyaink még büszkék voltak (a papok nem kis bosszúságára) keleti eredetükre és családfájukat Atilláig és Nimródig vezették. IV. Béla, bölcs király lévén, nem valószínű, hogy elutasította volna a szintén keleti tatárok békeajánlatát, szabad elvonulást biztosítva. Nem nehéz elképzelni, mi lenne ma nemzetünk a tatár és a török pusztítás nélkül. Sajnos a magyar nemzeti érdekeket ekkor már – hála a szentistváni politikának – vatikáni keresztény és német érdekek váltották fel. A magyar királyi udvar hemzsegett az idegen “tanácsadóktól”, akiknek java része pap volt."


"Már a kalkai csata híreiből ismerte a magyarság az Ázsia méhéből orkánszerűen feltámadó és egyre nyugatabbra hatoló Dzsingisz-kán alakította tatár birodalmat. Kötöny a polovci kunok királya, már 1223-ban csatát vesztett velük és mikor az astrakáni csatát is elvesztette Batuval szemben, pár év múlva Magyarországra kérezkedett. A tatárok közeledésének hírére indulnak útnak az első keleti kutatók 1235-ben fráter Ottó és később Júlián barát, hogy az ázsiai részeken fennmaradt “Magna Hungáriát” felkeressék. Róma nem nézte jó szemmel ezeket a vállalkozásokat, tartva attól, hogy a magyarság egyesül testvérnépével és akkor fennáll a veszély, hogy “feladja nyugatot védő bástya szerepét”."


"Miután a török a “Mohácsi vész” utáni harmadik hónapban elhagyta hazánkat, az azt követő tizenöt esztendő alatt kétszer vonult Bécs ellen. Nem Buda ellen. A török hadsereg háromszori /Mohács-Buda-Bécs-Bécs/ kivonulása után mindannyiszor Ferdinánd földúlta a dunántúli városainkat, erődjeinket egészen Tokayig…


A cél a törökök ingerlésével Magyarországot hadszíntérré változtatva fölfogni a nyugat elleni támadásokat. A szultán hazánkat a Habsburgoktól és Fuggerektől függetlennek akarta tudni. Ezt remélte megvalósulni a nemzeti király, Szapolyai megválasztásával, kinek védelmére is kelt…"


"..a töröknek nem egy letiport hanem egy semleges Magyarország volt az érdeke, ezt akadályozta meg Európa, amikor Ferdinánd a pápa pénzén, és a magyarok adóiból fönntartott seregeivel szüntelenül betört Magyarországra, hogy provokálja a szultánt és elérje Magyarország elözönlését, gyengítését."

2013. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Attól függ, mit értesz rokonság alatt.
2013. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Semmi közünk nincs sem a törökökhöz sem a mongolokhoz, a magyar nép az Urál hegység közelében alakult ki, a mongolokt eéljesne máshol életek. A török "rokonságból" annyi igaz, hogy az ősmagyarok a Kát-mdencébe való vándorlásuk során, találkoztak török eredteű népekkel és keveredtek is velük.De már a Honfoglaláskori populációban alig voltak kimutathatók ázsaiai gének. De később a magyarok más népekkel, az 1800as évek végén például a zsidókkal. Ilyen alapon a zsidók is rokonaink. Tatárok soha nem tettek különbséget a "testvérnépek" és a nem tetsvérnépek között, bár ahogy már írtam a magyra nem tetsvérnépe a mongoloknak, mindehogyna leigáztak minket. Ilyen hülyeséget hogy lehet írni, hogy lepaktálhattuk volna a törökkel, a Balkán lepektált és nézzük meg milyen szinten van..... A mi kultúránk teljesen Európai semmi közünk nincs sem a mongolokhoz se atörökökhöz...
2015. ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Tudományos körökben rég bizonyított, hogy semmi közünk egymáshoz. Mindössze politikai okokból keringenek még ilyen városi legendák, mint amit a Batus kérdező is mondott. Batu levele Bélának nyíltan megtekinthető, nincs benne semmi testvériségre utaló.
2019. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, rokona vagyunk minden cigány jött ment népnek…..
2024. febr. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!