Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyik ismerősöm (lány) azt...

Egyik ismerősöm (lány) azt mondta hogy az Ázsiai származásu embereknek, /japánok/kínaiak/mongolok/ nincsenek érzelmeik. Ebben lehet valami?

Figyelt kérdés

azt én sem hiszem hogy egyáltalán nincsenek, de pl lehet hogy kevesebb? azt mondja, ő még nem látott mosolyogni sem ázsiait. és bevallom én sem.


21/f


2011. márc. 13. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Nevelés és kultúra kérdése (Mo.-n is nevelhet bárki érzéketlen bunkót a gyerekéből, ha akar). Én ismertem és beszélgettem már kínai és japán illetőkkel is, és minden további nélkül mosolyogtak, látszott rajtuk az is, ha jó kedvük van, meg az is, ha nem.
2011. márc. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Ekkora hülyeséget :D

Én sokat forgok japánok és koreaiak köreiben, mert ezeken a nyelveken tanulok. Teljesen normális emberek. Igaz a japánoknak van némi perverziójuk és kötelességmániások, de ezt leszámítva, pl. ha berúgnak nagyon durván tudnak bulizni :) A lányok ugyanúgy vihorásznak, mint a többi lány a világon, de pl. a férfi tanárunk meg rengeteg viccet szokott mesélni órán, és képes a saját viccein is nevetni.

Semmivel sincsen kevesebb érzelmük a keleti embereknek sem, csak az átlag európai nem ismeri őket túlzottan, hivatalos helyeken meg normálisan viselkednek.

2011. márc. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Erzelmeik attol meg vannak, csak valoszinüleg ugy nevelik öket, hogy ne mutassak ki. En egyebkent mar lattam kinait mosolyogni. :) (Egy fiu, akinek tudom, hogy tetszettem. :)

Nemreg megjelent egy könyv (nemetül), egy japan szarmazasu amerikai nö irta az ö szigoru nevelesi modszereröl, amit ö is kapott es naluk megszokott. Az amerikai nevelest ´kb. "lanyhanak" nevezte, ebböl gondolom, hogy akkor egesz Japanban hagyomanyos es altalanos neveles lehetett ez a közelmultig (?).

Az ironö es 2 fiutestvere is több diplomasok, es azt hiszem müveszetben is elertek sikereket, ezzel ervelt.

A gyerekeiket pl. masok elött nem lehet dicserni, csak azt csinalhatta, amit a szülö akart: nem mehetett kezilabdazni, hanem napi több orat zondorazni kellett, 4 evesen a gyerek altal az anyukank csinalt szülinapi üdvözlökartyat a mergesen a kukaba hajitotta, jelezve, hogy az ilyen szivhezszolo dolgokat nem ertekel...stb.

(Csak a bemutato irasat olvastam, mellette egy neves pszichologus kommentje, hogy milyen karosodasokat okozhat ez a neveles.) Mas forrasbol nem hallottam erröl, de ezek szerint lehet benne valami.

2011. márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

"Egyik ismerősöm (lány) azt mondta hogy az Ázsiai származásu embereknek, /japánok/kínaiak/mongolok/ nincsenek érzelmeik."


Ez alaptalan. Azért hiszi ezt, mert szokatlan számukra az arcuk és nem látja rajtuk az ismerős arckifejezéseket.


"azt én sem hiszem hogy egyáltalán nincsenek, de pl lehet hogy kevesebb?"


Ugyanúgy emberek (homo sapiens sapiens), mint mi, tehát ugyanúgy működnek. Ugyanannyi érzelmük van. Néhány téren különbözhet a viselkedésük, de alapvetően ugyanazokra az érzelmekre képesek.

2011. márc. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%

azt hallottam az egyik tanáromtól, hogy az ázsiai származású emberek, ha mosolyognak, az a zavartságuk jele, és nem feltétlenül az örömé.


jártál már valaha kínai kajáldában? én már többször is, és van egy hely, ahol egy iszonyat aranyos lány van, és ő pl mindig mosolyog, ha köszön a vendégnek. sőt, szinte állandóan. :D

2011. márc. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!