Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol tudok adományozni és mit?...

Hol tudok adományozni és mit? Vannak alapvető feltételei az adományozásnak? Hány éves kortól lehet?

Figyelt kérdés
Szeretnék adományozni és segíteni az embereken, de nem tudom, hol kezdjem? L/13

2013. aug. 10. 15:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%

Nem konkrétan adomány, de segítség mindenképpen.


[link]


Mesedoktor a neve, kórházakba kell olvasni beteg gyerekeknek. Igaz, 14 év a korhatár, de talán megoldható, ha szeretnéd.


Ezenkívül én még a menhelyeket ajánlom. Ott nagyon sokat tudsz segíteni, akár kutyasétáltatásban, pakolásban, takarításban. Tudod, adományozni könnyű, de odamenni és segíteni sokkal nehezebb.

2013. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Mégis, miért kellett az 5. válaszomat lepontozni????
2013. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

11. válaszoló, sajnálom, hogy nem hiszel az emberekben, és meg is értem, nem kell, hogy elhidd, hogy én komolyan gondolom.

12. köszönöm a segítséget :) és remélem, hogy suliidőben is lesz idő a jótékonykodásra

és köszi a válaszokat :)

2013. aug. 10. 16:24
 14/16 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag akárhol és akármit. Néhány egyszerűbb módot írok, amelyeket 13 évesen is meg tudsz tenni:


-Sok helyen vannak vöröskeresztes használtruha-gyűjtő konténerek. Ezekbe beledobhatod a már nem kellő ruháidat, ruhaneműidet (tudtommal táskát, ágyneműt is lehet beledobni), és ezt a Vöröskereszt rászorulóknak továbbítja.

-Kérdezősködni kell a környezetedben. Nekünk van egy ismerősünk, akinek a bátyja árvaházban dolgozik, nekik szoktunk adni játékokat, ruhákat, edényeket, mindenfélét, ami nekik már nem kell. Kérdezősködj körbe, biztosan neked is van olyan ismerősöd, aki vagy akinek valakije valamilyen szociális intézményben dolgozik. Biztosan óvodában vagy bölcsődében is szívesen fogadnak játékokat, stb.

-Hajléktalanszállóra is lehet bevinni cuccokat. Mi ágyneműket, edényeket és ruhákat vittünk régebben. Tudtommal helyenként változik, hogy mindent átvesznek-e. Esetleg bemehetsz előtte megkérdezni, hogy átvesznek-e mindent, nehogy fölöslegesen cipekedj.

-Biztos, hogy te is ismersz szegény embereket, biztos lakik a környéketeken szegény család pl. Nekik is adományozhatsz. Ha nem mersz személyesen adni, azt is csinálhatod, hogy összecsomagolsz pár holmit, aminek tudod, hogy örülnének (pl. játékok, ruhák, ha sok gyerek van), és leteszed a házuk lépcsőjére. Biztosan örülni fognak neki.

2013. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

És miért is lett megint 0%-os az, hogy megkérdezem, miért pontozzátok le azt, hogy rendesen összeszedtem pár helyet, ahol lehet segíteni?


Ez az oldal tele van barmokkal!

2013. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Koszi az otleteket :) es tenyleg sok barom van a Vilagon, meg itt is, ne foglalkozz veluk :)
2013. aug. 13. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!