Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol tudok adományozni és mit?...

Hol tudok adományozni és mit? Vannak alapvető feltételei az adományozásnak? Hány éves kortól lehet?

Figyelt kérdés
Szeretnék adományozni és segíteni az embereken, de nem tudom, hol kezdjem? L/13

2013. aug. 10. 15:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Embereken ne segíts. Úgyis csak kihasználnak. Segíts inkább kutyákon. Azok legalább hálásak érte. De ha idősebb leszel megérted.
2013. aug. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Ne legyél soha olyan keserű, mint az első.


[link]

2013. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nem érdekel, ha kihasználnak, az nem az én bajom, hogy milyenek, én segíteni szeretnék, pl. szegényeken, betegeken, amúgy igazad van, állatokon is kell segíteni :) bár nem ez volt a kérdésem, de köszi :)
2013. aug. 10. 15:42
 4/16 A kérdező kommentje:
2. nem leszek, tántoríthatatlan vagyok :))
2013. aug. 10. 15:42
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

Ez nemes gondolat. :)

De miből adományozol? 13 évesen nem hiszem, hogy van saját kereseted, a szüleid meg a család "kárára" pedig nem teheted - az a szüleid döntése kell, hogy legyen.


Majd, amikor dolgozol, akkor rendelkezhetsz az adód 1%-áról. Természetesen amúgy is bármikor adhatsz majd különböző alapítványoknak, vagy akár konkrét személyeknek is.


Amit most is tehetsz: elmehetsz pl. idősotthonba önkénteskedni, vagy esetleg "kiválasztasz" egy idős szomszédot, akit néha meglátogatsz, segítesz neki...

Ugyanígy lehet pl. börtökben lévőkkel levelezni, vagy gyerekotthonban élő gyerekeknek játékot, ruhát küldeni, írni nekik...


Ott van a cipősdoboz-akció karácsonykor, azt most is csinálhatod már, ha kapsz otthon segítséget hozzá, vagy van zsebpénzed.

2013. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10%
Keress egy helyi szervezetet ahol lehet önkéntesként segíteni. Vagy keresd fel a Vöröskereszt helyi szervezetét, ahol szintén lehet sok mindenben segíteni.
2013. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
hát egyenlőre még nem pénzre gondoltam, hisz én is tudom, hogy még nincs munkám, szóval az majd később :) és köszi a válaszokat :)
2013. aug. 10. 15:53
 8/16 A kérdező kommentje:
és ilyenkor hova lehet leadni a cipősdoboz-akció által készített dobozt?
2013. aug. 10. 15:59
 9/16 anonim ***** válasza:
18%

Érdeklődj a felnőtteknél, plébániákon. hogy hol vannak idős emberek, akiknek segíthetsz, vagy kis gyerekes családok.

Az időseknek segíthetsz bevásárolni,vagy pár órára mellettük lenni. A kisgyerekeseknél ott maradhatsz,amíg anyuka bevásárol.

Embereken segíts, ne a kutyákon. Van elég érzelmileg sérült ember, akik az állatokat imádják és az emberekkel nem törődnek.

2013. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
én mindenkivel és mindennel szeretnék törődni :) és nem érdekel, ha nem hálálják meg, nem is azért csinálom
2013. aug. 10. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!