Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek ilyenek a...

Hogy lehetnek ilyenek a gyerekek? Hol tanulják ezt? (Lent)

Figyelt kérdés
Egyik nap a páran xboxoztunk a haveromnál,és ott volt a 6 éves öccse.Valahogyan szóba kerültek a szovjetek,ő pedig megkérdezte,hogy kik azok.Mondom,nagyjából most ők az oroszok.Látszott rajta ,hogy fogalma sincsen arról,hogy kik azok,milyen ország stb.,de azonnal rávágta,hogy utálja az oroszokat.(ez egy kicsit felidegesített,mert én magam is orosz vagyok).Oké,sokan utálnak minket,de hogy csak úgy hadonásszanak a gyakran alaptalan utálattal...Mi a franc történik az emberekkel?

2013. júl. 25. 09:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hát nem,nagy csata lehetett!
2013. júl. 25. 10:22
 12/20 anonim ***** válasza:

Egyébként én ezt az orosz ellenességet nem vettem még észre. Nyilván a saját bőrödön mást tapasztalsz és érzékenyebben érint a téma.

Sokkal rosszabbul járnál ha zsidó vagy cigány lennél. Mi magyarok sajnos tényleg sokszor nagyon rasszisták vagyunk.

2013. júl. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, én értem, amit mondasz. Én még életemben orosz emberrel nem találkoztam, de a családi legendáriumból tudod hány orosz-ellenes történetet hallottam már? Nemi erőszak és fizikai bántalmazás. Ez az alapja az összes történetnek, amit az orosz katonák követtek el a családtagjaim ellen a kommunizmus alatt. (nemzetszocializmus)

Ezt szívtam be magamba gyerekkorom óta és ha meghallom, hogy oroez, már rossz érzés fog el, pedig a személyem ellen nem követett el senii, semmit.

2013. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én pl. bírom az oroszokat, mert gerinces emberek, ami a nyugat-európaiakról nem mondható el. Jók az orosz nők is, és nem ringyók, mint idehaza.
2013. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen,nevelés meg környezet kérdése az,hogy alapból nem bírod őket,és tényleg rosszabb lenne az ő bőrükben,de szerencsére mgúsztam!De azzal sincs gond,hogy valaki nem bírja,én az arabokat nem bírom,de ez már tapasztalat útján alakult ki bennem.Sok jó ember van köztük,sokkal több mint a nyugatiak között,na meg a nők tényleg:)
2013. júl. 25. 12:51
 16/20 anonim ***** válasza:

A kisgyerekek egyetlenegy dolgot csinálnak: utánozzák a felnőtteket. A haverod öccse azt hallotta egy általa tisztelt felnőttől, talán a szüleitől vagy a nagyszüleitől, hogy azok utálják az oroszokat (mivel éltek a szocializmus idején). Ő azt sem tudja, miről van szó, egyszerűen megjegyezte ezt a mondást, és most, hogy szóba kerültek az oroszok, elsütötte.

Figyeld csak meg, hogy a gyerekek így működnek. Átveszik a szüleik, óvónénik, tanítónénik szófordulatait, gesztusait, eltanulnak tőlük dolgokat. És sajnos nem mindig csak jó dolgokat. A felnőtteknek fokozottan ügyelniük kéne arra, hogy mit mondanak vagy tesznek, ha gyerek van a közelben. Mert a gyerekek nagyon hajlamosak eltanulni dolgokat. Ami jó mindaddig, amíg ez a dolog a késsel-villával evés, az egyedül öltözködés, a vécé használata vagy más jó és fontos dolog. De a felnőttektől nem mindig csak jó példát lehet látni, sajnos.

Szóval az ilyenekért nem a gyerek a hibás. Ő még túl kicsi ahhoz, hogy hibás legyen.

2013. júl. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Szomorú dolog...Főleg ha nem is amiatt amit mond,azt hallja,majd rájön a valóságra egyszer.De amit tesz az már más,például lépek be az étterembe,már bőven átléptem a köszöböt amikor egy gyerek megpróbál félrelökni mert ő ki akar menni..
2013. júl. 27. 19:38
 18/20 anonim ***** válasza:

Én így magyarként nem vettem észre, hogy sokan utálnák az oroszokat, vagy legalább is nem emlegetik..

Én kedvelem az őket, főleg a nyelvet, és ha ezt valakinek mondom, csak meglepődök.. ennyi.

Egyébként, az én nővérem, aki 17 éves, olyanokat szokott kijelenteni, hogy sokszor a fejemet fogom.

Példa: Van egy ember, aki híres, de ő nem tudja ki az, csak hallotta a nevét, meg hogy sokat utálják, erre ő is kijelenti, hogy utálja. Ilyenkor kérdezem, tudja-e, mit csinál az az ember, de egy "Nem tudom, de sokan utálják, szóval én is" mondattal le zárja...


15L

2013. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Őszintén gratulálok neki,bár 17 éves létére ezt már kinőhette volna.Bár,akkor is leszólnák mások,ha ismerné,mint például Justin Biebert se komálom,és ezt hallván elég sokan felháborodnak,hogy szegényebb ember létemre még merem bírálni...
2013. aug. 1. 13:56
 20/20 anonim ***** válasza:
Én nem utálom az oroszokat.
2013. szept. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!