Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek ilyenek a...

Hogy lehetnek ilyenek a gyerekek? Hol tanulják ezt? (Lent)

Figyelt kérdés
Egyik nap a páran xboxoztunk a haveromnál,és ott volt a 6 éves öccse.Valahogyan szóba kerültek a szovjetek,ő pedig megkérdezte,hogy kik azok.Mondom,nagyjából most ők az oroszok.Látszott rajta ,hogy fogalma sincsen arról,hogy kik azok,milyen ország stb.,de azonnal rávágta,hogy utálja az oroszokat.(ez egy kicsit felidegesített,mert én magam is orosz vagyok).Oké,sokan utálnak minket,de hogy csak úgy hadonásszanak a gyakran alaptalan utálattal...Mi a franc történik az emberekkel?

2013. júl. 25. 09:19
1 2
 1/20 anonim válasza:
Sajnos azt mondják, hogy manapság a gyerekek rosszabbak, mint régen. Ezt én is tapasztaltam, szerintem igazi kis szörnyetegek is vannak köztük, akik mindenkit lenéznek, csak saját magukkal törődnek, ok nélkül bántanak másokat.
2013. júl. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Én már nem vagyok gyerek,de az Oroszokat énis utálom!
2013. júl. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen igazad van,meg oké,hogy valamit szeretnek valamit meg nem,de valami olyat,amiről nem tud semmit,miért kell utálnia?Nem értem én ezeket...
2013. júl. 25. 09:44
 4/20 A kérdező kommentje:
Na és mond,mi rosszat tettek veled?
2013. júl. 25. 09:45
 5/20 anonim ***** válasza:

Nekem a 6 éves gyerekem valamelyik nap azt mondta, hogy olyan gonosz vagyok, mint a szovjet hatalom.

Fogalmam sincs honnan vette..

Egyébként ne vedd a szívedre, biztos hallotta valakitől és azt szajkózza, valószínűleg nem is tudja mit jelent, sőt biztos nem tudja. Arra haragudj aki mondta neki. (Orosz vagy? Szépen fogalmazol és a magyar helyisírásod is rendben, gratulálnok)

Egyébként meg a gyerekek mindig is gonoszak voltak egymáshoz. Az óvodában folynak a legdurvább verekedések, kiközösítések, csúfolódások. Régebben is így volt, most is.

2013. júl. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Próbálom,de mostmár mindenhonnan ez az utálat folyik,főleg a múlt miatt,bár nem a Szovjetek voltak a legkegyetlenebbek!!!

Remélem egyszer megváltoznak ezek a dolgok,szokások!:/

(köszönöm,de mivel a magyar volt a másodki nyelvem 4 évesen,elég jól tudom,főleg,hogy itt élek magyarországon kiskorom óta) :))

2013. júl. 25. 09:57
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó nagy tévedés. A gyerekek nem szörnyetegek, hanem tükrök. Pontosan (még őszintén!) adják vissza a környezetükből ért hatásokat. Ha a haverod öccse ezt mondta, bármennyire tagadják, biztos lehetsz benne, hogy otthon sokszor hallotta. Alapdolog, hogy a kisgyerek a családjától tanul eleinte (honnan máshonnan kapna információt tömegével). A különbség annyi, hogy a kisgyerek pontosan utánoz, a felnőtt pedig már rafinált és az érdekeinek megfelelően fogalmaz (ha kell elhallgatja a véleményét). Feltehetően nem a haverod véleményét tükrözte az öccse, mert akkor nem hívna oda (ez önként vállalt dolog). De hogy a családjáét, az biztos. A legjobban akkor jársz, ha nem veszel tudomást róla.

Nem szabad elfelejteni, hogy a tudat, főleg a társadalmi tudat hosszútávú. 23 éve még megszállóként voltak jelen szovjet csapatok (45 éven át). Közvetlenül utána komoly politikai előnyt jelentett szidni őket. Ez nem múlik el nyomtalanul. Mára a politika is rájött, hogy nagy hibát követett el, tehát a dolog kezd változni. De még évtizedekig visszatérő jelenség lesz a "szidalmazás". Sok buta ember nem tudja megkülönböztetni a rossz vezetőt a népétől. (nem tudom megállni, tudom, hogy ez tudat alatti, ezért csak csendben jegyzem meg: a szovjetek nem nagyjából az oroszok. Jó, ha a fele. A többi lett, litván, ukrán, kazah, grúz, stb., akik nagyjából ugyanúgy élték meg a szovjetséget, mint mi. Csak jól felfogott érdekből - néhányan felvilágosultságból - nem mondják. Kényes kérdésekben nagyon fontos a pontos fogalmazás.)

2013. júl. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Borzasztóak a mai gyerekek. Nem kapnak megfelelő nevelést, a tv és számítógépes játékok mellett nőnek fel, ami borzasztó agressziót vált ki belőlük. Ne vedd magadra, a 6 éves kis agyával nem érti, miről beszél, de lényeg, hogy rosszat mondjon, és utálkozzon! Agresszív, fejletlen, szeretet hiányos gyerekre vall ez a viselkedés.
2013. júl. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ui. Gondolom, nagy Napóleon rajongó(gyűlölő) lehetsz. A Borogyinói csata tényleg nem mindennapi.
2013. júl. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Jó most egy 6 éves szavát tényleg nem kell komolyan venni,de amikor nap mint nap hallom...fárasztó!MDe majdcsak eljön a vége,ahogy mondod,én is ezt remélem!A nagyjából oroszokat azért mondtam,mert mindenkinek ők jutnak elsőnek eszükbe,meg nem akartam elkezdeni magyarázni,taglalni,hogy pontosan kik is voltak azok!Mert még ezer kérdést szült volna.Szóval tudom,hogy az oroszok mellett még sok más nép is benne volt.
2013. júl. 25. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!