Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyiket fogadod el jobban? A...

Melyiket fogadod el jobban? A keresztényeket vagy a wiccákat?

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 19:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
Wicca. Mi elfogadjuk azt, ah valaki más, nem vagyunk erőszakosak. Nálunk a legfőbb törvény a "Bármit tégy, csak ne árts!".
2010. jan. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%

Még szép, hogy a wicca. Ha alaposan józan ésszel belegondol az ember wiccák közül nem kerültek ki olyanok, akik azért mészároltak le volna embereket, mert másban hisznek, nem így a keresztények (anno inkvizíció, és most meg a rengeteg fanatikus). A wiccák nem hülyítik a népet, mindenki szabadon választ, nem így a keresztények. Olvastam a wicca esküvői szertartásról, állítólag (nem tudom, hogy tényleg így van-e) nem egy életre kötik össze őket, mivel tudják, hogy 2 embernek 2 külön sors jut, maximum nagyon hasonlóak azok, és nagyon ritka az a pár, akiknek az útjaik nem válnak szét. A halált is sokkal jobban kezelik, és ami a számomra a legszimpatikusabb: nem erőltetik rá egy újszülöttre apuci-anyuci vallását, sőt a kohenbe is csak 18 évesen léphet be (nem tudom, hogy ez mindegyik kohenre vonatkozik, vagy csak a wicca egyik ágához), vagy éppenséggel el is mehet megkeresztelkedni, vagy elmehet buddhistának, lehet ateista, akkor sem fogják őket kiutálni, nem lesz ebből cirkusz. Emlékszem arra, pár éve volt, hogy Jézus állítólagos sírja előtt a különböző katolikus papok hogy csépelték egymást, csak mert összekeveredtek az időpontok, hogy melyik csoport mikor mehet be, rendesen tömegverekedés alakult ki XD na azon jót nevettem:D És még ők osztják az észt bakker... Igazából számomra már majdnem mindegyik vallás (kivéve az ördögimádókat, sajnos össze szokták őket keverni a sátánistákkal, pedig szerintem abban a vallásban is van értelem, ők is azt mondják, hogy ne bánts senkit, persze nem olyan békések, mint a wiccák:) szimpatikusabb, mint a kereszténység.

19/L

2010. márc. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Hat jo kis vallaspotlek, a lenyege, hogy lehetoleg ne koveteljen tul sokat az embertol, de megis ugy erezhesse, torodott a lelkevel. Esti kocogas, wellness.

Az, hogy 'nem artani', kicsit keves. A keresztenyseg ennel kicsit messzebb megy azert ("tartsd oda a masik arcod is").

2010. máj. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az mar mas kerdes, hogy ki valositja meg.
2010. máj. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Wicca
2010. jún. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Keresztényeket, de a wiccákat sem ítélem el.
2011. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Wicca !
2011. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!