Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyiket fogadod el jobban? A...

Melyiket fogadod el jobban? A keresztényeket vagy a wiccákat?

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 19:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
A két vallás tökéletesen összehasonlíthatatlan nagyon sok szempontból.
2009. okt. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Én még azt sem tudom,hogy kik azok a Wiccák?Valamilyen új szekta lehet.Amúgy meg keresztény vagyok,tehát őket.
2009. okt. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
gratulálok kedves keresztény...egy vallás amit nem ismersz = szekta
2009. okt. 18. 19:23
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
A keresztényeket
2009. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

"gratulálok kedves keresztény...egy vallás amit nem ismersz = szekta"


Mert ez a kommented _természetesen_ teljesen objektív, minden előítélettől mentes, általánosításokat cseppet sem tartalmazó és jól megalapozott volt. :D

Keresztény vagyok, de nincs különösebb gondom a wiccákkal. Mondjuk a teológiai foglalatuk érdekelne.

2009. okt. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

Keresztényeket, egyértelműen.

A wicca a régi kelta vallás újjáélesztésére tett kísérlet, ami elég bajos, mivel abból a korból nem nagyon maradtak fent régi iratok, vallási szövegek, katekizmusok, stb., ezért jó esetben is csak művi utánzata az eredeti vallásnak, találgatás, semmi több. Mellesleg nekünk magyaroknak semmi közünk a keltákhoz, kelta népekhez, ezzel szemben a kereszténység egy egyetemes vallás. De aki nem fogadja el a mai kereszténységet, annak is azért jó tudni, hogy az ősmagyarok egyistenhitűek voltak, mint amúgy a legtöbb ázsiai nomád nép is, és a hitvilágunk SEMMIBEN nem egyezik/egyezett meg az indoeurópaiak hitvilágával. "Magyarul" voltunk keresztények, és vagyunk ma is, mert az ősi pogány vallásunkból rengeteg mindent beemeltünk a kereszténységbe, pl. a Boldogasszony-kultuszt is, ezért a mi népünkhöz ez a hitvilág áll közelebb. A kelta vallás tőlünk teljesen idegen (de az ásatrú is!).

Azon kívül a wicca és az ilyen új, művi vallások jelenleg reneszánszukat élik, konjunktúra van, 80%-a a divatról szól, és a jelenlegi erkölcsi/szellemi liberalizmus, nyerészkedés, gyökérvesztettség, kiábrándultság terméke.

Hát röviden, tömören, én ezért fogadom el jobban a keresztényeket.

2009. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
a wiccákat, mert ők nem ártanak és soha nem is ártottak másoknak, és elfogadják a nem wiccákat is
2009. okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én wicca vagyok,és minden más gondolkodású emberrel igyekszem toleráns lenni (de ha leszektásoznak,sajnos elborul az agyam). Egy mondhatni ateista ismerősömmel sokat szoktunk vitatkozni arról hogy mi a helyes,élni a mai modern kegyetlen életmódot,vagy áldozatok és nehézségek árán kedvesnek lenni még azokkal is akik velünk nem azok. No,erről ki is írok egy kérdést:D
2009. okt. 19. 14:52
 9/17 anonim válasza:
95%
Az ember ne ítélkezzen látatlanban, vagy tudattalanul. Okoskodva meg főleg ne!Nem vagyunk egyformák (szerencsére), ...és emberek vagyunk...tehát gondolkodjunk. Elfogadni, de legalábbis tiszteletben tartani egy másik ember (vallási vagy egyéb)'más'-ságát, szerintem az alapvető intelligencia része. A 'jobban' - nyilván mindenkinek a sajátja, és ha létezne a kölcsönös tolerancia (is), akkor még 'béke' is lehetne. :)
2009. okt. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Wicca az nem szekta hanem egy egyre növekvő létszámú vallás,mivel a saját vallásának van egy Egyháza, nem lehet szekta. Jó, de én a keresztény vallást tartom jobbnak.
2009. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!